Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
im. Jarosława Dąbrowskiego
10-553 Olsztyn, ul. Kościuszki 70, mail: kancelaria@sp2olsztyn.pl

 

 

  SZKOLNE CENTRUM AKTYWNOŚCI RUCHOWEJ

 

 

 

Spełniły się marzenia Uczniów, Rodziców i Pracowników SP2!

Dzięki zaangażowaniu Rodziców i Rady Pedagogicznej w miejscu istniejącego boiska szkolnego powstało Szkolne Centrum Aktywności Ruchowej, na którym utworzone są 4 strefy: 1/ strefa aktywności ruchowej o charakterze zabawowym, 2/ strefa lekkoatletyczna, 3/ strefa aktywności sportowo-zespołowej, 4/ strefa relaksacyjna.

 

6 grudnia 2013 - otwarcie Szkolnego Centrum Aktywności Ruchowej

Tegoroczne mikołajki to dzień wielkiej radości: po wielu latach starań udało się spełnić marzenie uczniów, ich rodziców i nauczycieli. Cieszymy się, że mogliśmy świętować otwarcie SCAR w gronie zacnych gości, którzy zaszczycili nas swoją obecnością na czele z Panem Jarosławem Słomą Wicemarszałkiem Województwa Warmińsko-Mazurskiego i Panem Piotrem Grzymowiczem Prezydentem Olsztyna. Uroczystość składała się z dwóch części. W pierwszej - odbywającej się na boisku szkolnym - Daniel Sokulski odczytał uroczyste zobowiązanie podjęte przez uczniów naszej szkoły, które zostało złożone w Izbie Pamięci:

         W imieniu wszystkich uczniów SP nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego  w Olsztynie przyrzekamy!

  • Będziemy bezpiecznie kształtować swoją sprawność fizyczną we wszystkich strefach aktywności ruchowej.
  • Będziemy zawsze stosować zasadę uczciwej rywalizacji  „fair play”.
  • Będziemy uczestniczyć we wszystkich zawodach w duchu rycerskim dla chwały sportu i honoru naszej szkoły.

Następnie władze samorządowe przekazały SCAR społeczności szkolnej w ceremonii przecięcia wstęgi. W chwili wypowiedzenia przez Prezydenta Olsztyna słów Szkolne Centrum Aktywności Ruchowej uważam za otwarte pofrunęły w górę balony w kolorze kół olimpijskich w tle piosenki We are the champions. Uczniowie biorący udział w tej części uroczystości pozostali jeszcze przez chwilę na boisku, gdzie animatorzy z Era Nowa Miejsca Kreatywnej Aktywności przygotowali dla nich zabawę.

Druga część uroczystości - w sali gimnastycznej - rozpoczęła się od przemówień zaproszonych gości, którzy obdarowali uczniów naszej szkoły kolejnymi prezentami. Pani Iwona Jasińska, dyrektor szkoły, w swoim wystąpieniu zwróciła uwagę, że ten wielofunkcyjny obiekt zapewni dzieciom możliwość uprawiania sportu i stanowić będzie bazę do właściwej realizacji podstawy programowej wychowania fizycznego, ale obok wymiaru edukacyjnego, sportowego i  rekreacyjnego istotnym założeniem utworzenia Szkolnego Centrum Aktywności Ruchowej  jest jego aspekt społeczny.  Obiekt stanie się ważnym miejscem  rekreacyjno-sportowym dla społeczności lokalnej, jak również przestrzenią do  działań wychowawczo-profilaktycznych na rzecz tej społeczności. Na koniec - w imieniu społeczności szkolnej - dyrektor szkoły podziękowała władzom samorządowym, a szczególnie Panu Jackowi Protasowi  - Marszałkowi Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Panu Piotrowi Grzymowiczowi – Prezydentowi Olsztyna, Pani Małgorzacie Bogdanowicz-Bartnikowskiej – Zastępcy Prezydenta Olsztyna za spełnienie naszych marzeń i wręczyła pamiątkowe medale symbolizujące naszą szkołę i SCAR.

Pani Marta Majewska przewodnicząca Rady Rodziców również przekazała Prezydentowi Olsztyna podziękowania w imieniu rodziców i uczniów naszej szkoły, a przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego symbolicznie podziękowali pani dyrektor za wszelkie starania, które przyczyniły się do powstania SCAR. Na koniec pojawił się nieco spóźniony, ale bardzo ważny gość - święty Mikołaj, który przyniósł kolejne prezenty:

1.    Strefę aktywności ruchowej o charakterze rekreacyjnym– przeznaczoną do sportowego treningu ogólnorozwojowego, składająca się z urządzeń zamontowanych na placu zabaw dla dzieci młodszych i przyrządów na ścieżce zdrowia dla dzieci starszych.

2.    Strefę lekkoatletyczną– specjalnie wydzielony obszar z bieżnią i skocznią.

3.    Strefę aktywności sportowej – zespołowej-  boisko przeznaczone do treningów sportowych gier zespołowych (koszykówki, piłki nożnej).

4.    Strefę relaksacyjną –część wyposażoną w ławeczki relaksacyjne, przeznaczona do wypoczynku po intensywnych ćwiczeniach sportowych.

Program artystyczny obfitował w występy sportowe uczniów: siatkarzy, koszykarzy, piłkarzy, lekkoatletów, gimnastyczek, cheerleaderek, a na koniec wszyscy uczniowie wykonali piosenkę gimnastyczną. Mikołaj był tak zachwycony, że po chwili w sali gimnastycznej pojawił się ogromny tort dla wszystkich dzieci. Tegoroczne mikołajki  pozostaną długo w pamięci naszych uczniów.

Anna Kotyńska-Buryła