Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
im. Jarosława Dąbrowskiego
10-553 Olsztyn, ul. Kościuszki 70, mail: kancelaria@sp2olsztyn.pl

 

 

DZIEŃ ŚMIECHU

 

Podobno minuta śmiechu daje tyle co 45 minut relaksu i przedłuża życie o około 10 minut. Nie jesteśmy w stanie tego udowodnić ze stuprocentową pewnością, ale warto spróbować. Dlatego też, członkowie Zarządu SU przygotowali 18 stycznia specjalną gazetkę z okazji Dnia Śmiechu na której można było poczytać sobie mniej lub bardziej zabawne „sucharki”. Dodatkowo, uczennice klasy IV e udały się z misją sfotografowania zabawnych min lub szerokich uśmiechów uczniów klas I-III. Zapraszamy do oglądania zdjęć.

 

Irmina Kłoss, opiekun SU


Museum Selfie Day w Muzeum Warmii i Mazur

W środę 17 stycznia uczniowie SP 2 dołączyli do obchodzonego w muzeach na całym świecie dnia powszechnego  pstrykania zdjęć z dziełami sztuki. Motywem przewodnim akcji jest jak co roku autoportret wykonany telefonem komórkowym na wystawach muzealnych.  Autorką pomysłu jest duńska designerka Olivia Muus. Zwiedzając National Gallery w Kopenhadze, zrobiła zdjęcie dzieła sztuki w pozie selfie, które stało się inspiracją do stworzenia w sieci : Museum Selfies. Dzięki temu powstała idea promowania sztuki za pośrednictwem portali społecznościowych. Wybranego dnia (zawsze w styczniu) ludzie na całym świecie robią sobie zdjęcia z dziełami sztuki, w salach muzealnych lub przed budynkami. Naśladują dzieła sztuki, ustawiają się w zabawnych pozach obok rzeźb i obrazów albo po prostu uwieczniają zwoją wizytę w muzeum. Zapraszamy do galerii, aby podziwiać selfie klasy IV b.

                                                                                                                               Ewa Fisahn-Robak


 

Muzyka jest lekiem na wszystko. Właśnie z takim przesłaniem chór Rozśpiewana dwójka przybył  11 stycznia do Szpitala Dziecięcego w Olsztynie, aby umilić pobyt podopiecznym. Każda kolejna nuta wyśpiewana przez członków chóru była jak balsam na serduszka chorych dzieci. Chór otrzymał gromkie brawa i uśmiech na twarzy każdego z słuchających występu. 

Tamara Janicka

 


 

PROJEKTY PRZYRODNICZE

W ramach lekcji przyrody w klasie VI A młodzież podejmuje realizację tematów w formie projektów dydaktycznych. Prace wykorzystywane są na zajęciach przyrody w klasach IV, V i VI. Uczniowie wykonali gazetkę zbierającą informacje na temat Parków Narodowych Polski, model przestrzenny Układu Słonecznego oraz prototyp aparatu fotograficznego – camera obscura.

 

Anna Konwicka  


 

Są już wyniki! 28 uczniów zostało zakwalifikowanych do etapu wojewódzkiego konkursów przedmiotowych w roku szkolnym 2017/2018:

 • Historia (3 uczniów): Jan Janda 7g, Jan Doliwa 7f, Kacper Siwecki 7i
 • Język polski (6 uczniów):  Patrycja Jasińska 7 c, Dominika Tetych  7 b, Piotr Zakrzewski 6 d, Julia Matysiuk 7 e, Marta Stankiewicz 7 b, Izabela Pachar 7 b
 • Matematyka (3 uczniów): Bartosz Bruździński 7f, Bartosz Kitewski 6b, Julia Matysiuk 7e
 • Język angielski (15 uczniów): Julia Chabrowska 7c, Aleksander Majewski 6a, Joanna Klimaszewicz 6a, Jan Paluch 6a, Kamil Lipiński 7i, Aleksandra Domańska 7 i, Jakub Wszeborowski V7f ,Kacper Siwecki 7i, Bartosz Bróździński 7 f, Dominika Celewicz 7i, Jakub Potejuk  7 i, Jakub Sawczuk 7b, Michał Minda 7f, Lena Czerniak 7c , Arkadiusz Tuzimek 7f
 • Informatyka (1 uczeń):  Kacper Siwecki 7i

Gratulujemy Uczniom, Rodzicom i Nauczycielom! Życzymy powodzenia w lutym 2018!


Jest taki dzień, bardzo ciepły, choć grudniowy 

Dzień, zwykły dzień, w którym gasną wszelkie spory 

22 grudnia odbyły  się spotkania wigilijne w klasach. W przygotowaniach świątecznych stołów pomagali z dużym zaangażowaniem rodzice. Zewsząd słychać było dźwięki kolęd i pastorałek. Wszyscy składali sobie życzenia dzieląc się opłatkiem. Wesołych Świąt!

 

 


 

W dniach od 18 do 22 grudnia uczniowie klas siódmych we współpracy z nauczycielami języka niemieckiego zorganizowali kiermasz świąteczny "Weihnachtsmarkt". W czasie lekcji poprzedzających nasze przedsięwzięcie uczniowie poznali tradycje Świąt Bożego Narodzenia w Niemczech oraz związane z nim słownictwo. Dzieci upiekły z tej okazji ciasta i pierniczki.Własnoręcznie wykonały ozdoby choinkowe, które sprzedawały podczas przerw. Pieniądze, które  zebrały podczas akcji będą przeznaczone na zakup pomocy naukowych do pracowni języka niemieckiego.

Beata Szwejk, Ewa Fisahn-Robak

 

 


18 grudnia 2017r. - Rodzinne warsztaty bożonarodzeniowe  w klasie I c

 

Magiczny czas świąt Bożego Narodzenia na dobre zagościł w klasie I c. W miłej atmosferze odbyły się warsztaty bożonarodzeniowe. Rodzice odkrywali swoje talenty plastyczne i wraz ze swoimi pociechami zamienili się w prawdziwych artystów. Cel jak najbardziej szlachetny, bowiem każda chwila spędzona z własnym dzieckiem jest wyjątkowa i bezcenna.  W ruch poszły ozdóbki, wstążeczki, gałązki oraz ogromny zapał. Wszyscy wykazali się dużą kreatywnością, inwencja twórczą i chęcią do podejmowania nowych wyzwań,  doskonale współpracowało im się z dziećmi, a owocem tej pracy były piękne ozdoby, gwar i śmiech. Aby pracowało się jeszcze lepiej w klasie rozchodził się zapach kawy, herbaty, a na dzieci czekało dużo słodkości. W tej przemiłej świątecznej  atmosferze nie było czasu na nudę. Efektem ciężkiej  pracy i  świetnej zabawy były piękne stroiki, choinki i bombki. Miła atmosfera, brak pośpiechu, bliski kontakt nauczyciela z rodzicami sprawiły, że wspólnie spędzony czas minął stanowczo za szybko. Rodzinne warsztaty wykonywania dekoracji świątecznych dostarczyły wszystkim mnóstwo radości.

Jolanta Dzieniszewska

 

 


Niedzielny wieczór (17 grudnia) miłośnicy Talii – muzy komedii – z klasy 3Gb (pod opieką pani Danuty Fuchs i pana Marcina Dłuskiego) postanowili spędzić w Teatrze im. Stefana Jaracza w Olsztynie, gdzie obejrzeli iskrzącą dowcipem opowieść rozgrywającą się w scenerii słonecznej Sycylii zatytułowaną „Wiele hałasu o nic” – pióra W. Szekspira. Po spektaklu, który młodzieży bardzo się spodobał, wszyscy zgodnie wyrazili chęć wyjazdu do Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego, by obejrzeć sztukę rodem z epoki elżbietańskiej.

Marcin Dłuski


 

Mikołajkowe spotkanie integracyjne

 

14 grudnia odbyły się niezwykłe mikołajki. W budynku nr 1 przy ul. Kościuszki 70 klasy III c  i III d gimnazjum zorganizowały w świątecznym klimacie spotkanie z Mikołajem dla wszystkich klas pierwszych.  Było wspólne śpiewanie kolęd, tworzenie "choinkowej" krzyżówki, rozmowy ze św. Mikołajem. Ponieważ spotkanie było organizowane wspólnie z Zespołem Promującym Zdrowie, nie mogło zabraknąć "zdrowych prezencików”. Spotkanie dużych i małych kolegów z jednej szkoły to dobry sposób na integrację, wzajemne poznanie i świetną zabawę. Zarówno duzi i mali byli przeszczęśliwi i zgodnie uznali, że takie zajęcia należy koniecznie powtórzyć.

 

                                                             Agata Kozłowska – szkolny koordynator SzPZ

Elżbieta Mika- opiekun SU, obiekt nr 2


 

Szkolny konkurs czytelniczy Bajki Warmii i Mazur dla uczniów klas drugich


Dnia 12 XII 2017 r. drugoklasiści zostali nagrodzeni w Szkolnym konkursie czytelniczym „Bajki Warmii i Mazur”. Uczestnicy konkursu wykazali się doskonałą znajomością  bajek: Biały łabędź, O mazurskim kłobuku, Źródełko i Żabka autorstwa Ireny Kwinto. Laureatami konkursu zostali: I miejsce - Jakub Jaworski II a, II miejsce - Natalia Wilk II b, III miejsce - Natalia Wiszowata II c. Wyróżnienia otrzymali: Jakub Bobrowski II c, Bartosz Zakrzewski II a, Jan Wiktor II b, Elżbieta Hiszpańska II a, Lilianna Pstrągowska II c, Zuzanna Spychała II b. Gratulujemy wszystkim uczestnikom konkursu!

 

 


 

II Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu

W weekend 16-17 grudnia b.r. w olsztyńskiej Aquasferze odbyły się międzynarodowe zawody pływackie Grand Prix Warmii i Mazur. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 900 zawodników reprezentujących 55 klubów z Polski, Łotwy, Litwy i Rosji. Uczniowie naszej szkoły  bynajmniej nie zlękli się utytułowanych rywali i jak zwykle wystartowali znakomicie. Ostatecznie klub MTP Kormoran Olsztyn zwyciężył w klasyfikacji drużynowej zawodów, a w klasyfikacji medalowej zajął trzecią lokatę. W gronie medalistów znaleźli się:

 • Bartosz Kapała VI E - złoto za 400m stylem zmiennym, złoto za 200m stylem klasycznym, srebro za 200m stylem motylkowym i brąz za 200m stylem zmiennym
 • Aleksandra Kupis VI E - złoto za 200m stylem klasycznym, srebro za 100m stylem klasycznym, srebro za 50m stylem klasycznym i brąz za 100m stylem zmiennym
 • Zbigniew Niewiadomski VI E - złoto za 200m stylem klasycznym
 • Michał Rżyski V E - srebro za 200m stylem klasycznym i srebro za 400m stylem zmiennym
 • Antonina Żuchowska V E - srebro za 50m stylem klasycznym
 • Piotr Woźniak VI E - srebro za 200m stylem motylkowym
 • Kacper Wieczorek VI E - srebro za 200m stylem grzbietowym
 • Kacper Trykacz VI E- brąz za 100m stylem motylkowym i brąz za 50m stylem dowolnym
 • Dawid Leśniewski VI E- brąz za 200m stylem motylkowym

Grzegorz Bielec


Akcja „Nakarm bezdomniaka ze schroniska dla zwierząt w Olsztynie”

Akcja charytatywna „Nakarm bezdomniaka ze schroniska dla zwierząt w Olsztynie” dobiegła końca. Efekt osiągnięty – pokaźna zbiórka puszek, suchej karmy, zabawek dla zwierząt. W akcji wzięli udział uczniowie klas I-VII i klasy gimnazjalne. Akcja została rozpropagowana przez klasę IV D, VII i, III D (klasa gimnazjalna) wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi. Nad całością patronowało Szkolne Koło PCK.

Dziękujemy wszystkim osobom zaangażowanym za okazaną dobroć.

Szkolne Koło PCK – Lidia Marcinuik, Anna Konwicka, Anastazja Kaźmir,

Danuta Anaszewicz, Agnieszka Tomaszewska


 

AKCJA CHARYTATYWNA ,,PODARUJ DZIECIOM SERCE”

 

Akcja charytatywna ,,Podaruj dzieciom serce”, podobnie jak w latach ubiegłych, zakończyła się wielkim sukcesem. Dzięki hojności Rodziców naszych Uczniów udało się nam zebrać ogromną ilość artykułów kosmetycznych, przyborów szkolnych, książek i słodyczy. Dary zostały przekazane do siedziby Hospicjum Domowego, skąd powędrują w postaci paczek świątecznych bezpośrednio do chorych dzieci, przebywających pod opieką Hospicjum Domowego. W imieniu wszystkich dzieci z Hospicjum Domowego składamy serdeczne podziękowania Darczyńcom za zaangażowanie i otwarte serca.

 

Wolontariusze oraz Opiekun Szkolnego Koła Caritas – Grażyna Zmudzińska


Pływacy SP 2 mistrzami województwa!

W dniu 11 grudnia b.r. odbyły się w Olecku finały Mistrzostw Województwa Igrzysk Dzieci w Pływaniu. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wspólna punktacja drużynowa obejmowała zawodników startujących w dwóch kategoriach wiekowych: 9-10- latków oraz 11-12- latków. Uczniowie naszej szkoły z klas IV H, V E i VI E odnieśli zwycięstwo drużynowe zarówno w kategorii dziewcząt, jak  i chłopców, uzyskując tytuły mistrzów województwa. W rywalizacji indywidualnej medale zdobyli:

 • Antonina Żuchowska V E - złoty za 50m stylem klasycznym
 • Aleksandra Kupis VI E - złoty za 50m stylem klasycznym
 • Tobiasz Matusiak vel Matuszewski V E - złoty za 50m stylem klasycznym
 • Zbigniew Niewiadomski VI E - złoty za 50m stylem klasycznym
 • Wiktoria Mierzejewska VI E - złoty za 50m stylem grzbietowym
 • Michał Kruszyński V E - złoty za 50m stylem grzbietowym
 • Kacper Trykacz VI E - złoty za 50m stylem dowolnym
 • Wiktoria Masłowska VI E - złoty za 50m stylem motylkowym
 • Bartosz Kapała VI E - złoty za 50m stylem motylkowym
 • Maria Idzkowski V E - srebrny za 50m stylem dowolnym
 • Maja Gregorczyk V E - brązowy za 50m stylem dowolnym
 •  
 • Złote medale zdobyły także oba nasze zespoły sztafetowe w konkurencji 8X25m stylem dowolnym.

Grzegorz Bielec


BOŻONARODZENIOWA ZBIÓRKA ŻYWNOŚCI "TAK, POMAGAM!" 

 
8 grudnia 2017 uczniowie-wolontariusze z naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności organizowanej przez Caritas. Tradycją jest fakt, iż zbieramy dary ludzkich serc w sklepie Biedronka przy ul. 1ego Maja w Olsztynie. Zbieraliśmy żywność z długą datą przydatności dla ubogich z diecezji Warmińskiej. Mimo znacznego skrócenia akcji dla grupy wolontariuszy z "dwójki" do jednego dnia (zbieraliśmy tylko w piątek 8 grudnia), uczniowie pracę wykonali na medal. Swoim wynikiem zaskoczyliśmy koordynatorów akcji w Olsztynie. Potwierdziliśmy tym samym, że krzywda innych nie jest nam obojętna i chętnie pomagamy wszystkim, którzy tego potrzebują. Rodzicom i Uczniom włączającym się w pomoc i przeprowadzenia akcji serdecznie dziękujemy i gratulujemy!
 
 
Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas:
Grażyna Zmudzińska & Magdalena Markiewicz
 

 
7 grudnia w naszej szkole odbyły się Mikołajkowe wyścigi rzędów. W sportowej zabawie uczestniczyły uczennice klas IV.
 
 
 
Lola Boraczyńska
 
 
 

Mikołajki to wspaniała okazja, żeby złożyć sobie świąteczne życzenia, spełnić miło czas w gronie koleżanek i kolegów z klasy, a może nawet wymienić się drobnymi prezentami. Zarząd Samorządu Uczniowskiego też chciał włączyć się w tą piękną, szkolną tradycję i wysłał pomocników Mikołaja ze słodkim poczęstunkiem. Ubrani w świąteczne kolory, z balonami w dłoniach, ruszyli szkolnymi korytarzami życząc wszystkim Wesołych Świąt Bożego Narodzenia. Dla nauczycieli przygotowali pyszne ciasto orzechowe, a uczniom wręczali cukierki. Wszyscy poczuli atmosferę Świąt zbliżających się do nas wielkimi krokami.

 

Irmina Kłoss, opiekun SU


 

Mikołajki na zdrowo akcja w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie

6 grudnia – w dniu , który pełen jest miłych niespodzianek i prezentów, Zespół Promujący Zdrowie w szkole postanowił również w zdrowy sposób umilić ten dzień. Wspólnie z Paniami z biblioteki szkolnej: Anny Matraś i Elżbiety Stachowskiej-Bogdanowicz przygotował poczęstunek. Dzieci kolejny raz zadawały pytania: Czy za darmo? Co to jest? Było naprawdę za darmo i naprawdę zdrowo A tym razem do picia zaserwowano kompot wigilijny z suszonych owoców oraz przekąski w postaci suszonych jabłuszek i daktyli. Dla niektórych uczniów była to pierwsza w życiu degustacja tych specjałów. Kolejna zdrowa niespodzianka wkrótce…

 

Agata Kozłowska - szkolny koordynator SzPZ

Anna Matraś


 
 
W dniu 5 grudnia odbyły się w Ostródzie Mistrzostwa Województwa Szkół Podstawowych w szachach. Wśród 18 szkół z województwa nie mogło zabraknąć naszej szkoły. Nasi szachiści spisali się rewelacyjnie osiągając ostatecznie 2 miejsce!  Wyniki naszych uczniów na poszczególnych szachownicach: 1. Taranowicz Michał - 5,5 pkt, 2. Pałasz Jakub - 5,5 pkt, 3. Kitewski Bartosz - 6 pkt oraz 4. Taranowicz Patrycja - 1 pkt. Rezerwową zawodniczką była Ziejewska Laura. Ogromne brawa i gratulacje dla całej drużyny :)
 
 
 
Mirosław Kaznowski

W dniu 5 grudnia b.r. na pływalni OSiR przy ul. Głowackiego odbyły się X Mikołajkowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie. Tradycyjnie bohaterami tych zawodów są uczniowie pływackich klas czwartych z SP 2 i SP 10. Zawodnicy rywalizują w konkurencjach indywidualnych : 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym oraz w nietypowych sztafetach. Obsadę sędziowską stanowią uczniowie pływackich klas szóstych. Jubileuszową edycję zawodów zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Miasta Olsztyna, Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego i klubu MTP Kormoran. Dzięki wsparciu Rady Rodziców przy SP 2 oraz sponsorów, każdy uczestnik zawodów otrzymał mikołajkowy upominek. Wszyscy zawodnicy wzięli udział w losowaniu  prezentów-niespodzianek. Indywidualna klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

DZIEWCZĘTA: 1. Dominika Kraszewska SP 10, 2. Alicja Wasilewska SP 10, 3. Maja Brodacka SP 2

CHŁOPCY: 1. Kacper Kurczycki SP 2, 2. Andrzej Szczepaniak SP 2, 3. Wolfgang Gebauer SP 10

Grzegorz Bielec


Żywa Lekcja Historii w „Dwójce”

 5 grudnia  2017r. w Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynie gościliśmy Teatr Historyczny „Chorągiew Komturstwa Gniewskiego”. Uczniowie klas VII i VI wzięli udział w żywej lekcji historii. Pan Krzysztof Górecki i jego współtowarzysze zaprosili nas w ciekawą podróż historyczną. Uczniom klas VII aktorzy przedstawili spektakl poświęcony walce Polaków o niepodległość w XIX w.. Barwne opowiadanie wraz z prezentacją strojów, uzbrojenia, sztuki walki, przybliżyło słuchaczom wydarzenia Powstania Kościuszkowskiego, walki Polaków u boku Napoleona, Powstania Listopadowego i Styczniowego. W rolę kosynierów, cesarza Napoleona, żołnierzy armii Księstwa Warszawskiego, Piotra Wysockiego oraz powstańców wcielali się nasi uczniowie. Drugi pokaz pt. „Polska sarmacka” obejrzeli uczniowie klas VI. Pan Krzysztof Górecki przypomniał młodzieży wygląd stroju szlacheckiego. W żupanie, kontuszu, pięknym pasie kontuszowym z kołpakiem na głowie i z szablą u boku uczniowie prezentowali się jak prawdziwi sarmaci. Usłyszeliśmy także opowieść o najpiękniejszej i najskuteczniejszej jeździe świata, czyli polskiej husarii. Takiej kawalerii zazdrościli Polakom nawet Francuzi. Uczniowie wychodząc z sali byli zadowoleni oraz bogatsi o nową wiedzę.

Adam Michalski


 
 
2 grudnia odbył się Mikołajkowy Turniej Szachowy "Szalonego Krasnoluda". Wśród 64 uczestników nie zabrakło również naszych uczniów, którzy spisali się bardzo dobrze. Bartosz Niewiadomski zajął 5 miejsce, Grzegorz Marcinkiewicz był 18 natomiast debiutantka Julia Brzosko zajęła ostatecznie 64 miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, medale oraz upominki i słodkości. Gratulujemy bardzo dobrych wyników :)
Mirosław Kaznowski
 
 
 
 

TURNIEJ PIŁKI HALOWEJ 2017

Uprzejmie informujemy, że dnia 1 grudnia 2017 r., na hali sportowej przy ul. Żołnierskiej 39, po raz pierwszy w historii odbył się Turniej Halowej Piłki Nożnej organizowany przy „UKS Akademii Dwójka Olsztyn”. Uczestnikami Turnieju były drużyny „Akademii Sportu Stomil Olsztyn”, „Naki – spełniamy Piłkarskie Marzenia”, „KKS Warmia Olsztyn” oraz oczywiście „UKS Akademia Dwójki Olsztyn”. Zwycięskim zespołem okazała się pierwsza drużyna „Akademii Sportu Stomil Olsztyn”. Na drugim stopniu podium znalazła się druga drużyna „Akademii Sportu Stomil Olsztyn”, zaś ostatni stopień podium przypadł drużynie „Naki – Spełniamy Piłkarskie Marzenia”. Informujemy również, że zwycięska drużyna otrzymała Puchar, a każdy z zawodników drużyn, które zajęły trzy pierwsze miejsca, otrzymał medal. Dodatkowo, każdy zawodnik biorący udział w Turnieju dostał Dyplom za uczestnictwo. Wręczono również indywidualne wyróżnienia dla najlepszego zawodnika każdej z drużyn. Dziękujemy wszystkim zawodnikom, trenerom oraz kibicom za liczne przybycie na Turniej. Specjalne podziękowania kierujemy do trenerów UKS Dwójka Olsztyn, Dariusza Olszewskiego oraz Bartłomieja Bartychy. Jesteśmy szczęśliwi, że już od samego początku istnienia Turnieju, cieszy się on tak dużym zainteresowaniem. Wyrażamy również nadzieję, że następna  jego odsłona powtórzy sukces pierwszej, a Turniej Halowej Piłki Nożnej organizowany przy UKS Dwójka Olsztyn, na stałe wpisze się w olsztyński kalendarz imprez sportowych.

WWICEPREZES „UKS AKADEMIA DWÓJKI OLSZTYN”

JAKUB PIOTR PRZYMĘCKI


ANDRZEJKI
 
 
30 listopada w obiekcie 1. odbyła się dyskoteka zorganizowana przez Samorząd Uczniowski. Impreza - z racji dnia - miała motyw andrzejkowy. Uczniowie bawili się przy akompaniamencie muzyki granej przez profesjonalnego DJ’a. Zważywszy na wysoką frekwencję i uśmiechnięte buzie, imprezę można uznać za udaną. Następny dyskotekowy przystanek - Karnawał!
 
Konrad Żeromski
 
 
 
30 listopada 2017r. Samorząd Uczniowski przeniósł społeczność szkolną w fantazyjny świat życzeń, marzeń, pragnień.... Podczas długiej przerwy każdy mógł wywróżyć sobie przyszłość, swoją miłość, przeznaczenie ;-) Były ciasteczka z wróżbą, lanie wosku, serca z imieniem przyszłego wybranka, księga imion i inne andrzejkowe tradycje :-) Zabawa była przednia :-D Późnym popołudniem uczniowie klas VIISP i gimnazjalnych bawili się na dyskotece. Wojtek Zieliński z IIIGc - samorządowy DJ -;-) stanął na wysokości zadania i zapewnił przybyłym moc przebojów, przy których trudno było stać bez ruchu. Wspólna zabawa wciągnęła każdego bez reszty. Kto wie, może niektóre wróżby już się spełniły? ;-)  Dziękujemy Samorządowi Uczniowskiemu i prosimy o więcej!!! 

Elżbieta Mika - opiekun SU w obiekcie nr 2​
 

 
W dniu 25 listopada odbyły się Mistrzostwa Edukacji Wczesnoszkolnej w szachach. W zawodach wzięło udział 3 naszych uczniów: w kategorii dziewcząt: Taranowicz Patrycja i Bober Natasza oraz w kategorii chłopców: Zdrojewski Michał. Po dobrej grze Michał Zdrojewski wśród chłopców uplasował się na 27 miejscu, wśród dziewcząt Taranowicz Patrycja zakończyła zawody na 7 miejscu a Natasza Bober uplasowała się na 11 miejscu. Gratulacje dobrego występu :) Trzeba zaznaczyć, że dla Michała i Nataszy był to pierwszy turniej w jakim wystąpili. Brawo :)
 
 

 

Mirosław Kaznowski

 

Prezent pod Choinkę

Nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej Akcji Charytatywnej „Prezent pod choinkę”. Uczniom, rodzicom, wychowawcom, którzy tak chętnie włączyli się do Akcji , dziękujemy. Dzięki wam zostało zrobionych 35 paczek.  Idea wysyłania paczek świątecznych jest znana na całym świecie i kontynuowana od wielu lat. Zebrane świąteczne paczki zostaną przewiezione do najmłodszych mieszkańców kilkunastu miejscowości na Ukrainie, w Rumunii i Białorusi.  „Ich życie jest trudne, wielu z nich brakuje podstawowych rzeczy” – apelują pomysłodawcy przedsięwzięcia realizowanego po raz szesnasty.W ciągu 15 lat trwania akcji rozdano ponad 60 tys. prezentów przygotowanych w całej Polsce. Wzięły w niej udział środowiska edukacyjne, kulturalne  i kościelne.

Anna Matraś 

 

 

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA

 

Zarząd Samorządu Uczniowskiego zaproponował przyniesienie do szkoły pluszaków, żeby uczcić Dzień Pluszowego Misia. Pomysł przypadł wszystkim do gustu. 24 listopada atmosfera na korytarzach stała się wyjątkowo przyjemna gdy spacerowali nimi uczniowie trzymający w dłoni ulubione zabawki. Był to niecodzienny widok, ale zgodnie uznano, że wart powtórzenia.

 

Irmina Kłoss, opiekun Zarządu SU

 


 

Misiowy poczęstunek

24 listopada  w przeddzień Dnia Pluszowego Misia w naszej szkole w obiekcie nr 1- Szkoła Promująca Zdrowie, uczennice klasy VIId oraz Panie z biblioteki: Anna Matraś i Elżbieta  Stachowska-Bogdanowicz przygotowały zdrowy i smakowity poczęstunek: razowy chlebek z naturalnym masłem i  miodem oraz energetyczny napój  na bazie miodu i cytryny. Kanapeczki  szybko znikały z półmisków, napój smakował wybornie:) Na kolejny Misiowy poczęstunek zapraszamy już za rok:) Zachęcamy do lektury na temat zdrowotnych właściwości miodu - więcei informacji TUTAJ

 

Agata Kozłowska - szkolny koordynator SzPZ

Anna Matraś


 

 

W dniach 24-25 listopada uczniowie klas pływackich wzięli udział w dwóch imprezach rozegranych w olsztyńskiej Aquasferze.  W piątkowe przedpołudnie zawodnicy urodzeni w latach 2005 i 2006 przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu wytrzymałości i wszechstronności stylowej. Zawody te są organizowane pod patronatem Polskiego Związku Pływackiego i odbywają się jednocześnie w kilkunastu miastach w całym kraju.

Wśród 11-latek w konkurencji 200m stylem zmiennym triumfowała Aleksandra Kupis, a trzecią lokatę zajęła Maria Idzkowski. Całe podium tej konkurencji wśród chłopców 11-letnich zapełnili uczniowie naszej szkoły: pierwsze miejsce zajął Bartosz Kapała, drugie - Michał Rżyski, a trzecie- Kacper Wieczorek. W kategorii chłopców 12-letnich trzecią lokatę zajął Kacper Trykacz. Ola Kupis zwyciężyła także w drugiej konkurencji sprawdzianu - 400m stylem dowolnym. Bartosz Kapała i Kacper Wieczorek zajęli odpowiednio 1. i 3. miejsce na 400 m stylem dowolnym. Zawodnicy 12-letni rywalizowali w konkurencji 800m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Masłowska ex aequo z zawodniczką z Elbląga, a Piotr Woźniak zajął drugie miejsce wśród chłopców.

W piątkowe popołudnie rozpoczęły się zmagania pływaków w ramach Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W rywalizacji wzięło udział 9 klubów. Klub MTP Kormoran Olsztyn zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji drużynowej i medalowej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie, zdobywając łącznie dla klubu 100 medali. Lista medalistów TUTAJ

Grzegorz Bielec
 

 

24 listopada 2017r.- Uczymy się udzielania pierwszej pomocy

W ramach realizacji ogólnopolskiego programu edukacyjnego "Bezpieczny Puchatek" uczniowie kilku klas wzięli udział w zajęciach z udzielania pierwszej pomocy. Zajęcia przeprowadzili Harcerze Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego ZHR. Dzieci dowiedziały się co powinna zawierać apteczka pierwszej pomocy oraz utrwaliły numery alarmowe i informacje jakie należy przekazać dzwoniąc na numer alarmowy. Prowadzący zajęcia przynieśli  dwa profesjonalne fantomy i pokazywali jak przeprowadza się resuscytację. Dzieci miały okazję sprawdzić swoje umiejętności ćwicząc wszystko w praktyce. Udzielenie pierwszej pomocy nie dla wszystkich dzieci okazało się proste, dlatego tak ważne były zajęcia połączone z ćwiczeniami praktycznymi. 

Jolanta Dzieniszewska

 

 


24 listopada 2017r.  Zajęcia pod hasłem „Uskrzydlony wolontariat”

W klasach I c, I a, III d, II c  odbyły się zajęcia w ramach zajęć terenowych pod hasłem „Uskrzydlony wolontariat”. Zajęcia poprowadziła  przedstawicielka Fundacji Albatros w Bukwałdzie. Dzieci zapoznały się z zasadami funkcjonowania ptasiej straży oraz zdobyły podstawowe informacje z zakresu pomocy dzikim ptakom. Cel zajęć, to propagowanie w swoich środowiskach wrażliwości na potrzeby zwierząt i możliwości niesienia im pomocy. Na zajęciach dzieci nauczyły się odróżniać kilka podstawowych gatunków ptaków, które najliczniej występują na naszym terenie. Nie zabrakło również ptasich ciekawostek. Była to interesująca lekcja przyrody.

Jolanta Dzieniszewska

 


Nasi uczniowie wzięli udział w Międzyszkolnym Konkursie Logopedyczno-Plastycznym „Szumi czy syczy ?”. Konkurs organizowała Katedra Pedagogiki Specjalnej Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego i Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie w ramach Konferencji Polska surdologopedia - przeszłość, sytuacja aktualna, perspektywy przyszłości. Jan Siestrzyński - prekursor polskiej logopedii, twórca polskiej surdologopedii".Na konkurs wpłynęło 59 prac z pięciu olsztyńskich szkół. Komisja konkursowa wyłoniła trzech laureatów i wyróżniła dziesięciu małych plastyków. 23 listopada 2017 r. w Starej Kotłowni UWM nagrody odebrali: Hubert Młodziejewski uczeń klasy III g – laureat oraz: Lena Szymańska uczennica klasy I d, Zuzanna Sienkiewicz  uczennica klasy II c, Nikola d Aystetten  uczennica klasy III a, Kryspin Gołąb uczeń klasy III c, Oktawia Grzegorczyk  uczennica klasy III g – wyróżnienia. Podczas rozdania nagród, uczennice klasy III b zaprezentowały scenki logopedyczne, za które otrzymały gromkie brawa od zgromadzonych gości.Nagrodzonym gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów plastycznych.

 

                                                                                                         Małgorzata Swat - logopeda


20 listopada 2017r. - udział klasy I c w programie "Od uprawy do potrawy"

Uczniowie klasy I c biorą udział w programie "Od uprawy do potrawy". Jeden z etapów programu odbył się w sklepie Tesco. Na uczniów czekała  porcja nauki o zdrowym odżywianiu w nietypowym wydaniu – nie w szkolnej ławce, lecz… w sklepie spożywczym. Program Tesco „Od uprawy do potrawy”, pod patronatem Ośrodka Rozwoju Edukacji, Kuratoriów Oświaty i Marszałków Województw, to odpowiedź na problem otyłości dzieci oraz ich złych nawyków odżywiania. Specjalnie dla uczniów I c, sklep Tesco zmienił się w poligon doświadczalny i zaproponował najmłodszym grę terenową, porcję wiedzy o zdrowym odżywianiu, naukę czytania etykiet i degustację mniej znanych produktów. W formie zabawy w kalambury dzieci zdobyły wiedzę o prawidłowym nawodnieniu organizmu, dowiedziały się ile wody dziennie należy spożywać oraz, że nawodnienie organizmu wpływa nie tylko na nasze zdrowie, ale także na samopoczucie. Zdobyły również wiedzę o właściwym przechowywaniu żywności. Na zakończenie zajęć każde dziecko własnoręcznie przygotowało i zjadło  zdrową przekąskę  z jogurtu naturalnego, świeżych owoców oraz bakalii. Na pamiątkę udziału w zajęciach dzieci otrzymały kolorowe pluszaki. Była to wyjątkowa lekcja o zdrowym odżywianiu.

 

Jolanta Dzieniszewska


Koncert charytatywny "Bicie Serca" odbył się 19.11.2017 r. w Centrum Edukacji i Inicjatyw Kulturalnych w Olsztynie. Całe wydarzenie było zorganizowane aby zebrać pieniądze na operacje serduszka Patrycji Żebrowskiej, podopiecznej Fundacji Cor Infantis. Udało się zachęcić do współpracy wiele olsztyńskich zespołów, między innymi "Czyści jak łza" , "Wodny patrol", "Sara Szymczak" , "Krew Pot i Łzy". Pięknym akcentem był występ chóru Szkoły Podstawowej nr 2 "Rozśpiewana dwójka".

Tamara Janicka


 

To imponujący wynik!

Zdobyliśmy 5511 głosów!!!

Jesteśmy jedną z 50 szkół w całej Polsce, która zakwalifikowała się do drugiego etapu akcji  Dzieciaki do Rakiet. Otrzymamy sprzęt tenisowy, a nauczyciele wychowania fizycznego przejdą szkolenia, by już niedługo na lekcjach prowadzić zajęcia z tej dyscypliny sportu.

 

Dziękujemy wszystkim, którzy głosowali na nasz filmik! smileysmileysmiley

 

 


 
 
W sobotę 18 listopada 2017 nasi uczniowie godnie reprezentowali szkołę na V Przeglądzie Pieśni i Piosenki Patriotycznej. W przesłuchaniach brał udział Tomasz Szmit i Dominika Kordowska z klasy 4. Drugie miejsce zajęła Dominika Kordowska śpiewając utwór "Białe róże",
Tamara Janicka
 
 

 
W dniach 11-17 listopada odbyły się półfinały Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. W grupie do lat 11 startowało w sumie 41 zawodników a pośród nich wystartowali: Michał Taranowicz oraz Jakub Pałasz.
Awans uzyskiwało 4 najlepszych zawodników. Najbliżej awansu był Michał Taranowicz, który skończył zawody na miejscu 5 z identycznym dorobkiem punktowym jak zawodnik z miejsca 4. Niestety o miejscu Michała zaważyły inne współczynniki. Jakub Pałasz z kolei rozegrał dobre zawody i ostatecznie uplasował się na 28 miejscu. Olbrzymie gratulacje za zaangażowanie i walkę do końca :)
 
 
Mirosław Kaznowski

 

 


 

IGRZYSKA DZIECI W MINI KOSZYKÓWCE CHŁOPCÓW - FINAŁ Mistrzostwa Olsztyna w koszykówce chłopców szkół podstawowych w roku szkolnym 2017/2018 

 

Dnia 14.11.2017r.  w sali SP 6 odbyły się finały mistrzostw Olsztyna w koszykówce chłopców szkół podstawowych w  roku szkolnym 2017/2018. Do rozgrywek zgłosiły się 4 zespoły. Ostatecznie wystartowały 3zespoły: SP2, SP6, SP11. W zawodach wystartowało 28 zawodników.Mistrzostwa zostały rozegrane systemem „każdy z każdym”.  Szkoła nasza zdobyła pierwsze miejsce w tych rozgrywkach zwyciężając w wszystkich meczach z ogromną przewagą. Skład zwycięskiej drużyny SP 2 : Wojciech Fijałkowski, Piotr Szczepański, Michał Bieńkowski, Jakub Ciunel, Jakub Koprucki, Krzysztof Stempliński, Michał Szut i Michał Godlewski.

Dariusz Olszewski

 


Wycieczka do Domu Gazety Olsztyńskiej

W ramach edukacji regionalnej 14 listopada 2017 r. klasa I D miała przyjemność uczestniczyć w zajęciach: „Dzieckiem być - dawne zabawki ludowe”.  Zajęcia te odbyły się w Domu Gazety Olsztyńskiej. Uczniowie poznali zabawki, którymi bawiły się dzieci w dawnych czasach. Były to m.in. zabawki z naturalnych materiałów:  z  drewna, z gliny, ze lnu. Podczas tych zajęć samodzielnie wykonaliśmy kolorową  sowę z papieru. Polecamy te zajęcia innym uczniom.

                                                                                                  Joanna Milewicz 

 


Dnia 10 listopada 2017 roku, w Urzędzie Wojewódzkim na uroczystości poświęconej 99 rocznicy odzyskania niepodległości nasza szkoła otrzymała CertyfikatWarmińsko-Mazurskiego Kuratora Oświaty „Szkoła Wierna Dziedzictwu”Certyfikat przyznawany jest za podejmowanie zintegrowanych  działań służących przede wszystkim kształtowaniu tożsamości narodowej, więzi z krajem ojczystym i współuczestnictwa w pielęgnowaniu tradycji; upowszechnianiu wiedzy na temat polskiej historii i kultury, a także walorów przyrodniczych i krajobrazowych naszego kraju; rozwijaniu kreatywnego uczestnictwa w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w aspekcie lokalnym i państwowym; kształtowaniu tożsamość pluralistycznej, uwzględniającej poczucie własnej odmienności i jednocześnie tolerancyjnej w stosunku do różnych kultur; wydobyciu wielorakich wartości tkwiących we własnym regionie w aspekcie „małej ojczyzny”; wzmacnianiu poczucia zakorzenienia, przynależności do określonego terytorium, miejsca, wspólnoty, kultury. 

Certyfikat przyznawany jest na okres 3 lat. Po upływie tego czasu szkoła ma prawo ponownie ubiegać się o to zaszczytne wyróżnienie.

Halina Kotlińska

 


10 listopada w przeddzień 99 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, uczniowie klas I-III uczestniczyli w uroczystym Apelu Niepodległościowym przygotowanym przez klasę III b. Uczniowie przedstawili w ciekawy sposób „Drogę Polaków do Wolności”,  przybliżyli historię związaną z przeszłością Polski – czasem zaborów i walk o niepodległość. Następnie odbył się koncert pieśni patriotycznych. Każda klasa uczestnicząca w apelu śpiewała „jako wiodącą’ wybraną pieśń. Dla wszystkich przygotowane były śpiewniczki ze słowami najpiękniejszych pieśni legionowych. W uroczystości szkolnej uczestniczyli również podopieczni ŚDS Centrum Alzheimera Dar Serca w Olsztynie. Goście otrzymali śpiewniki     i  biało-czerwone kotyliony.  Sala świetlicy wypełniona „po brzegi” rozbrzmiewała  gromkim, patriotycznym śpiewem. Wspólne śpiewanie kilku pokoleń pieśni, które powstały ponad sto lat temu, miało niewypowiedzianą moc. Były też łzy wzruszenia. Wszyscy poczuliśmy się dumni z dokonań naszych przodków i wdzięczni za ich waleczność. Pieśni legionistów rozgrzewające  do walki, podnoszące na duchu w chwilach zwątpienia, poruszyły nasze serca, a w nich miłość do Ojczyzny.

                                                                                                                                               Bożena Szczepkowska                                                                           


W dniu 4 listopada odbył się się turniej szachowy o Puchar Kuratora OświatyOgólnie  turnieju wzięło udział niemalże 400 dzieci z całego w województwa. Reprezentanci naszej szkoły uczestniczyli w 2 kategoriach: klas I-III orz klas IV-VII. W klasach I-III gdzie startowało 113 uczniów, wystartowało 3 debiutantów naszej szkoły, którzy osiągnęli dobre wyniki: Grzegorczyk Michał był ostatecznie 39 a wśród chłopców 31, Taranowicz Patrycja była 46 a wśród dziewcząt zajęła 10 miejsce oraz Stecz Bartłomiej, który zajął 108 miejsce a wśród chłopców ostatecznie zajął 84 miejsce. W klasach IV-VII wystartowało 142 uczniów, wśród których było 7 uczniów naszej szkoły, którzy spisali się bardzo dobrze: Taranowicz Michał zajął 11 miejsce a wśród chłopców był 9, Kitewski Bartosz był 13 a wśród chłopców 11, Grabowski Wojciech zajął 16 miejsce a wśród chłopców 14, Trzaskowski Marek był 33 a wśród chłopców 24, Niewiadomski Bartosz był 56 a wśród chłopców 38, Daszewski Jakub był 69 a wśród chłopców 48 oraz Stryjek Mateusz zajął 123 miejsce a wśród chłopców zajął 92 miejsce. Gratulujemy bardzo udanego występu :)
 
Mirosław Kaznowski

 


 

Dnia 09. listopada uczniowie klas III C i III F wspólnie pojechali do fabryki bombek w Kętrzynie. W konsulacie Świętego Mikołaja dzieci z pomocą elfa wydmuchiwały ze szkła własne bombki, a następnie ozdobiły je malując kolorowe wzory, przyklejając brokat, odciskając pieczątki lub wkładając piórka do środka. W muzeum  uczniowie zobaczyli  tysiące ręcznie wykonanych ozdób choinkowych, niektóre z nich mogli kupić w przyfabrycznym sklepiku. Magiczna sceneria pomieszczeń, świąteczne bombki, pisanie listów do Mikołaja to wszystko dla dzieci było zapowiedzią zbliżających się Świąt.

Grażyna Kwiatkowska, Marta Palińska

 


8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. European Day of Healthy Food and Cooking), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. W Polsce już od siedmiu lat, 8 listopada szkoły obchodzą Dzień Śniadanie Daje Moc. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Pierwszy raz w naszej szkole, do udziału w zdrowym śniadaniu wzięły udział klasy IV- VII. Wspólnie z wychowawcami tego dnia przygotowywali pyszne, zdrowe śniadania. Było to wspólne przedsięwzięcie Samorządu Uczniowskiego i zespołu promującego zdrowie.

                                                                                                              

                                                                                                    A.Matraś, A.Kozłowska, I.Kobierska

 


Urodziny Olsztyna

Uczniowie klas I – III uczcili 664. rocznicę urodzin naszego miasta. Tradycyjnie już wychowawcy przeprowadzili zajęcia poświęcone historii, zabytkom i sławnym postaciom związanym z Olsztynem. Dzieci poznały Legendę o św. Jakubie, patronie Olsztyna; Legendę o Łynie; Jak powstały źródła Łyny orazpiosenkę Olsztyn kocham.Uczniowie wykonali prace plastyczne Uliczki wokół Ratusza, bliżej zapoznali się z postacią Mikołaja Kopernika, malowali ilustracje do legend, szkicowali zabytki, wykonywali plakaty, herb i flagę Olsztyna oraz oglądali prezentacje multimedialne.  Jak co roku odbyły się wyjścia do Warmińsko – Mazurskiej Biblioteki Pedagogicznej na warsztaty Olsztyn – moje miasto i DziejeWarmii w podaniach, baśniach i legendach.

Małgorzata Mierzyńska


KOŁO PRZYRODNICZE – obserwacje mikro- i makroskopowe

 

W miesiącu październiku w ramach pracy koła przyrodniczego uczniowie prowadzili obserwacje z użyciem mikroskopów i lup do obserwacji makro. Uczniowie samodzielnie wykonywali preparaty stałe. Obserwacje komórek, tkanek, organizmów roślinnych      i zwierzęcych dokumentowali wykonując szkice. W plastikowych pudełkach uczniowie wykonali z użyciem modeliny modele komórki roślinnej zapoznając się wcześniej z jej budową wewnętrzną. Zastosowanie lup polegało na obserwacji w powiększeniu kształtów  i brzegów opadłych liści z okolicznych drzew. Uczniowie uczyli się rozróżniać pospolite gatunki drzew liściastych i dostrzegać ich cechy charakterystyczne.

 

 

Anna Konwicka


 

27 października uczniowie klas pierwszych odwiedzili szkolną bibliotekę, gdzie odbyło się uroczyste pasowania na czytelników. Tym razem  gimnazjaliści z obiektu nr 2 przygotowali pod opieką pani Anny    przedstawienie.  Dzieci bawiąc się, rozwiązując zagadki i uczestnicząc w przedstawieniu zapoznały się z zasadami panującymi w bibliotece.  Na koniec złożyły ślubowanie – przyrzekając, że będą czytać i szanować książki, oraz często odwiedzać bibliotekę.  Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali kolorowe zakładki.

Beata Szwejk

 


PORZĄDKOWANIE CMENTARZA I ZAPALANIE ZNICZY

Dnia 26 października 2017 r. członkowie i opiekunowie Szkolnego Koła Caritas porządkowali groby na cmentarzu św. Jakuba przy al. Wojska Polskiego w Olsztynie. Ten katolicki cmentarz należy do najstarszych cmentarzy w Olsztynie, powstał bowiem w 1870 roku. W 1984 r. został wpisany do rejestru zabytków. W ramach akcji porządkowaliśmy zaniedbane pomniki, zapalaliśmy znicze i modliliśmy się za zmarłych. Uczniowie mieli okazję odnaleźć na nagrobkach nazwiska znanych osób związanych z historią Warmii: Jana Liszewskiego- założyciela „Gazety Olsztyńskiej”, nauczyciela, poety i etnografa oraz Ryszarda Knosały, który był nauczycielem szkół polskich. Na uczniach ogromne wrażenie wywarła architektura cmentarna, a zwłaszcza nagrobki dzieci ze wzruszającymi tekstami pożegnalnymi.

                            Opiekunowie Szkolnego Koła Caritas: Grażyna Zmudzińska i Magdalena Markiewicz

 

 


 

 

Dla uczniów to na pewno ważna informacja. Od 26 października odnowiony Sklepik CZERWONE JABŁUSZKO zaczął działać:) Znajduje się w nowym miejscu- na Parterze w sektorze B. Jest otwarty codziennie w godzinach 7.00- 15.00.

 

 


 

W dniu 24.10.17r. W Nowym Mieście Lubawskim o godzinie 11.00 na stadionie MOSiR przy ul. Jagiellońskiej odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe. Na tych sztafetach reprezentowała nasz szkołę grupa 10 chłopców: Bieńkowski Marcin, Bieńkowski Michał, Fijałkowski Wojciech, Godlewski Michał, Hanelt Kuba, Kazimierczyk Mateusz, Kruszyński Michał, Markowski Stefan, Matusiak vel Matuszewski Tobiasz, Szczepański Piotr. Uczniowie ci zajęli II miejsce w województwie.

 

 

Dariusz Olszewski


8 listopada to Europejski Dzień Zdrowego Jedzenia i Gotowania (ang. European Day of Healthy Food and Cooking), ustanowiony w 2007 roku przez ówczesnego Komisarza ds. Zdrowia Markosa Kyprianou. Do tej pory dzień ten jest obchodzony w kilku krajach Europy Zachodniej, m.in. w Wielkiej Brytanii. W Polsce już od siedmiu lat, 8 listopada szkoły obchodzą Dzień Śniadanie Daje Moc. Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Pierwszy raz w naszej szkole, do udziału w zdrowym śniadaniu wzięły udział klasy IV- VII. Wspólnie z wychowawcami tego dnia przygotowywali pyszne, zdrowe śniadania. Było to wspólne przedsięwzięcie Samorządu Uczniowskiego i zespołu promującego zdrowie.

                                                                                                              

                                                                                                    A.Matraś, A.Kozłowska, I.Kobierska


 

 

Dla uczniów to na pewno ważna informacja. Od 26 października odnowiony Sklepik CZERWONE JABŁUSZKO zaczął działać:) Znajduje się w nowym miejscu- na Parterze w sektorze B. Jest otwarty codziennie w godzinach 7.00- 15.00.

 

 


 

INAUGURACJA AKCJI CHARYTATYWNEJ „POLA NADZIEI”

Dnia 19 października 2017 r. przedstawiciele Szkolnego Koła Caritas i Szkolnego Koła Ekologicznego posadzili na boisku naszej szkoły cebulki żonkili, włączając się w akcję organizowaną przez Hospicjum Caritas ,,Pola Nadziei". Uczniowie z radością i ogromnym zaangażowaniem po raz kolejny uczestniczyli w tym przedsięwzięciu. Ogólnopolska akcja charytatywna „Pola Nadziei” polega na posadzeniu cebulek żonkili jesienią i sprzedaży kwiatów wiosną. Środki pieniężne uzyskane podczas akcji przekazywane są na rzecz chorych dzieci, przebywających pod opieką Hospicjum Domowego Caritas. 

 

                                                                                                                                                                             Organizatorzy akcji w SP 2 :  Grażyna Zmudzińska i Sylwia Kuca


16 października 2017 roku, uczniowie klas III i IV b uczcili 200 rocznicę śmierci naszego bohatera narodowego Tadeusza Kościuszki. Uczestnicy „Marszu Kościuszkowskiego” spotkali się w sali gimnastycznej, by wysłuchać krótkiego montażu słowno-poetyckiego, przygotowanego przez uczniów kl. III b,  o Tadeuszu Kościuszce – symbolu polskich dążeń niepodległościowych. Dumni z naszego bohatera wyruszyliśmy wzdłuż ulicy Tadeusza Kościuszki, przy której pod numerem 70, mieści się nasza szkoła. Uczniowie trzymali transparenty z hasłami „2017 – ROK TADEUSZA KOŚCIUSZKI”,  „NASZ BOHATER NARODOWY”, 200 ROCZNICA ŚMIERCI TADEUSZA KOŚCIUSZKI”. Powiewały namalowane przez uczniów portrety i hasła. Podczas Marszu uczniowie wręczali przechodniom karty okolicznościowe z informacjami o życiu i zasługach Tadeusza Kościuszki dla Polski i Świata. Odwiedzali też okoliczne instytucje i sklepy. „Marsz Kościuszkowski” wzbudzał duże zainteresowanie, spotkaliśmy się z uznaniem i przyjaznym uśmiechem. Dla uczniów pozostanie w pamięci jako ciekawa lekcja historii. Upamiętniliśmy ten dzień wspólnym zdjęciem. Zapraszamy do oglądania wystawy prac plastycznych  „Tadeusz Kościuszko-wybitny Polak.

                                                                                                                 Bożena Szczepkowska


W sobotę 14 października na pływalni OSiR przy ulicy Głowackiego odbyła się pierwsza edycja zawodów z cyklu Grand Prix klubu MTP Kormoran. W sezonie 2017/2018 zaplanowano sześć zawodów tego cyklu. Startują w nich uczniowie klas pływackich ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 10. Każdy uzyskany wynik jest przeliczany na punkty, a zdobywca największej liczby punktów zostaje zwycięzcą całej serii zawodów Grand Prix. Podsumowanie zawodów odbędzie się w czerwcu 2018. W ubiegłą sobotę uczniowie klas IV ścigali się w dwóch konkurencjach: 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym. Uczniowie klas V i VI rywalizowali na 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem dowolnym. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsze rezultaty uzyskali:

 • KLASY IV: Dominika Kraszewska SP 10 i Kacper Kurczycki SP 2
 • KLASY V: Maria Idzkowski  SP 2 i Michał Rżyski SP 2
 • KLASY VI: Wiktoria Masłowska SP 2 i Kacper Trykacz SP 2

 

Grzegorz Bielec


 

12 października 2017r. – Ślubowanie klas pierwszych

 

W dniu 14 października odbyło się uroczyste  ślubowanie  pierwszoklasistów. Dzieci z klas pierwszych  ubrane w stroje galowe zaprezentowały się w programie artystycznym, który przygotowywały w ostatnich tygodniach.  Udowodniły, że są gotowe do przyjęcia w poczet uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego w Olsztynie. Z przejęciem powtórzyły tekst ślubowania a aktu pasowania dokonała pani dyrektor Iwona Jasińska. Każdy uczeń niecierpliwie czekał na dotknięcie „czarodziejskim”, wielkim ołówkiem, który zatwierdzał przynależność do grona uczniowskiego naszej szkoły. Przedstawiciele klas dokonali wpisu w kronice szkolnej i złożyli certyfikaty w Izbie Pamięci. Następnie uczniowie otrzymali swój pierwszy ważny dokument - legitymację szkolną oraz pamiątkowy Dyplom Pasowania na Ucznia. Po tak ważnej ceremonii w ramach prezentu dla pierwszoklasistów wystąpił dziecięcy zespół „Krew, Pot i Łzy” pod kierunkiem p. Tamary Janickiej, którego członkami są między innymi nasi pierwszoklasiści: Adrianna Sikorska – perkusja i Piotr Bogucki – gitara elektryczna. Na zakończenie uroczystości każda z klas wykonała pamiątkowe zdjęcie. Następnie  dzieci wraz z wychowawczyniami i rodzicami udały się do sal na słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. To był niezapomniany dzień, pełen pozytywnych wrażeń. Pierwszoklasistom życzymy radości, wspaniałych kolegów i koleżanek oraz wielu sukcesów w naszej szkole!

Grażyna Michałowska

 

 


V MYTING LEKKOATLETYCZNY PRZESZEDŁ DO HISTORII

6 października 2017 roku na obiekcie SCAR po raz piąty odbył się Myting Lekkoatletyczny- Ustalamy nowe rekordy SP2 zorganizowany przez nauczycieli wychowani fizycznego. Do rywalizacji sportowej przystąpiło 74 zawodników. Uczestnicy podzieleni na czterech kategorie wiekowe: kat. I- uczniowie klas I-III; kat. II- klas IV-V; kat. III-  klas VI-VII oraz kat. IV- rodzic/opiekun, brali udział w następujących konkurencjach: bieg na 40 m, skok w dal, rzut piłeczką palantową i bieg długi (kat. I- 300m, kat. II- 600m, kat. III- 800m, kat. IV- 300m). Ustanowiono 20 nowych rekordów lekkoatletycznych. Wśród dziewcząt multi rekordzistką okazała się uczennica klasy Vd- Zuzanna Targońska osiągając najwyższe wyniki we wszystkich możliwych konkurencjach: bieg na 40m- 6,56s, skok w dal 3,90m, rzut piłeczką palantową- 25m, bieg na 600m- 2:26,32min.  Pośród chłopców najlepiej zaprezentował się Marcin Bieńkowski z klasy IVi zdobywając trzy rekordy: bieg na 40m- 6,40, skok w dal 3,70m, bieg na 600m- 2:28,46min.  Rodzice/opiekunowie również wykazali się wysoką sprawnością. Pan Marcin Rudziński pobił dotychczasowy rekord w skoku w dal z wynikiem 5,05m, p. Kalina Pawełko (1:07,46min) oraz p. Wojciech Mądry (0:53,48min) ustanowili nowy rekord w biegu na 300m. Podczas mytingu opiekę medyczną sprawowała pielęgniarka szkolna p. Bogumiła Świtek.    P. Agata Kozłowska i p. Lidia Marciniuk czuwały nad zdrowym, energetycznym posiłkiem dla spragnionych serwując owoce i ciepłą herbatę. Rozdano 96 medali. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom. Wszystkim gratulujemy! Czekamy za rok.

Nauczyciele wychowania fizycznego

----------------------------------------------------------------------------------

V Mityng Lekkoatletyczny- na zdrowo

 

7 października 2017 r. na obiekcie Szkolnego Centrum Aktywności Ruchowej odbył się V Mityng Lekkoatletyczny- „Bijemy lekkoatletyczne rekordy SP nr 2”. Członkinie Zespołu Promującego Zdowie chętnie włączają się w organizowanie imprezy:) Pani Bogumiła Świtek- szkolna pielęgniarka  przygotowała stanowisko pomocy medycznej, z której ,, na szczęście” nikt podczas Mityngu nie musiał korzystać:) Panie: Agata Kozłowska i Lidia Marciniuk serwowały ciepłe i zdrowe napoje: napar z lipy, melisy, czerwonej porzeczki, aronii i mięty z dodatkiami cytryny, miodu i  imbiru:) Zimna aura i brak słoneczka zachęcały do degustacji ciepłych izotoników. W koszach uśmiechały się chrupiące jabłka i okazałe brzoskwinie, jako zdrowa przekąska. P.Katarzyna Szymocha- Młodzianowska dopingowała swoich uczniów podczas uczestnictwa w konkurencjach, którzy równocześnie pomagali  w przygotowaniu i prowadzeniu imprezy:))

                                                                       A.Kozłowska, L.Marciniuk, B. Świtek

 


                                   29  września 2017 r.- Europejska  Noc Naukowców

 

Podczas Nocy Naukowców  po raz kolejny uczniowie naszej szkoły prowadzili zajęcia  na Uniwersytecie Warmińsko - Mazurskim w Bibliotece Uniwersyteckiej. Uroczystość rozpoczęła się od godziny 16.00, a zakończyła ok. 22.00.

Grupa uczniów z klasy IV c: Amelia Bacik, Weronika Wilchowska, Patryk Albin, Stefan Kruczek, Tessa Bailey i Marcin Krawczyk pod opieką Jolanty Dzieniszewskiej poprowadziła zajęcia "Triki fizyki".  Pokaz doświadczeń, wprowadził  widzów w ekscytujący świat fizyki. Uczestnicy mieli możliwość obserwować i pod opieką prowadzących samodzielnie wykonywać  doświadczenia, m. in. malowanie na mleku, znikający i pojawiający się atrament, styropian, bańka w bańce, poduszkowiec, kolorowy deszcz, tęcza na talerzu i wiele innych ekscytujących doświadczeń. W tym roku mieliśmy również kącik małego artysty, gdzie najmniejsi pod okiem Karoliny Cieśluk mieli okazję dowiedzieć się jak powstają kolory oraz samodzielnie sprawdzić jaki powstanie kolor poprzez ich łączenie. Stefan Kruczek pokazał  swoją kolekcję kamieni szlachetnych oraz dzielił się ze zwiedzającymi bogatą wiedzą na ich temat.

Następne warsztaty  Kreatywna zabawa z filcem poprowadziła Jolanta Szewczyk z uczennicami uczęszczającymi na zajęcia artystyczne z elementami arteterapii: Mają Przegrocką z  klasy VIa, Julią Kwiatkowską i Michaliną Reszką z  klasa Vc pokazały ciekawą technikę artystyczną, jaką jest filcowanie czesanki wełnianej. Uczestnicy przy użyciu specjalnej igły przekształcali wełnę czesankową w trójwymiarową formę i najróżniejsze obrazy. Wszystkie zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem, a nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę.

Jolanta Dzieniszewska

 

 


 

Nasza szkoła uczestniczyła w akcji VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia organizowanej w dniu 29 września 2017 r. pod hasłem:

Młodsi sprawdzają, czy starsi tabliczkę mnożenia znają!

Akcja miała zachęcić wszystkich do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia. W tym celu zostali wyłonieni egzaminatorzy spośród uczniów klas piątych, którzy w dniu 29 września sprawdzali znajomość tabliczki mnożenia uczniów klas 4-7. Uczniowie, którzy pomyślnie przeszli egzamin dostali certyfikaty „Eksperta Tabliczki Mnożenia”. Certyfikaty zostały rozdane na apelach w następnym tygodniu. Do akcji przystąpiło ok. 300 dzieci, a ekspertami tabliczki mnożenia zostało ok. 170 uczniów. Niektórzy uczniowie zrobili plakaty na temat tabliczki mnożenia, a za najlepsze z nich zostali wyróżnieni dyplomami. Zachęcamy do nauki tabliczki mnożenia przez cały rok, bo kto tabliczkę mnożenia zna, to zawsze radę da smiley

Anna Matczuk


 Naszą szkołę odwiedzili niezwykli goście. Uczniowie ze szkół polonijnych m.in. z Litwy i Dublina, zebrali się w czytelni gdzie zostali oficjalnie powitani przez panią dyrektor Iwonę Jasińską. Następnie, reprezentanci Zarządu SU: Alicja Orzeł (VD), Michalina Reszka (VC) i Maja Kulasek (VC) razem z p. Irminą Kłoss, przedstawili pokrótce naszą szkołę i wymienili się doświadczeniami z uczniami z zagranicy. Okazuje się, że mimo odległości wiele nas łączy m.in. dbałość o polskie tradycje. Po części oficjalnej, pani wicedyrektor Anna Kotyńska-Buryła oprowadziła gości po szkole, a p. Jolanta Szewczyk wraz z grupką uczniów z klasy VIA przeprowadziła bardzo ciekawe warsztaty filcowania. Na zakończenie był wspólny poczęstunek i wymiana kontaktów. Liczymy na stworzenie wielu interesujących projektów i na kolejne spotkania.

Opiekunowie SU, Irmina Kłoss i Konrad Żeromski


   Dar dla szkolnej biblioteki

Nasza biblioteka otrzymała od firmy DRAMIŃSKI dwa wspaniałe albumy ze zdjęciami i opisami podwodnych przygód naszego sponsora – pana Janusza Dramińskiego i jego małżonki , pani Alicji.  Tytuły tych albumów to: „Nasz podwodny świat” oraz „Podwodna Indonezja”. Dodatkowo darczyńca przekazał   kalendarze na 2018 rok z przepięknymi   zdjęciami  zrobionymi w  głębokiej toni ciepłych mórz i oceanów, przedstawiającymi  rafy koralowe oraz wszelkie żyjące tam  zwierzęta i rośliny. Jesteśmy ogromnie wdzięczni za  wzbogacenie naszych zbiorów o takie ciekawe pozycje.

                                                                                                                               Jolanta Chendoszko


25-29 IX 2017 Tydzień z …. Pomysłem na przerwę

 

Klasy trzecie z radością wzięły udział w pomysłach na przerwę zaproponowanych przez wychowawczynię klasy III a – Jolantę Chendoszko.  Poniedziałek był przeznaczony na „Granie na podłodze i dywanie”. Dzieci przypomniały sobie o grze w guziki, tworzyły nowe reguły, wymyślały nowe sposoby na wykorzystanie guzików do zabaw w czasie przerw.  We wtorek – następna atrakcja – „Malowanie na ścianie”. Kartki wcześniej przymocowane do ścian stopniowo zapełniały się rysunkami dzieci z różnych klas. Każdy chciał zostawić po sobie jakiś dowód malarskiego talentu. Środa należała do kolekcjonerów. Wiele dzieci przyniosło własne kolekcje, które chciały zaprezentować kolegom i koleżankom z klas trzecich. Niektórzy właśnie wtedy odkrywali swoje przyszłe hobby. Czwartek to „Dzień z pluszakami”. W każdej sali i na korytarzach zrobiło się kolorowo i przytulnie od ukochanych pluszowych misiów i zwierzaczków.  Piątek  był dniem na przemyślenia dotyczące najlepszego  według dzieci  sposobu na przerwę. Dzieci mogły też narysować własne pomysły. Zdecydowanie wygrało „Malowanie na ścianie”. Koniecznie to powtórzymy! 

 

                                                                                                                               Jolanta Chendoszko


W dniu 25. 09.17r. na terenach zielonych obok pływalni odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe  dziewcząt i chłopców szkół podstawowych , gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych w roku szkolnym 2017/18.  W imprezie wzięli udział  uczniowie (dziewczęta i  chłopcy) z 21 olsztyńskich szkół.  Szkoła nasza wystawiła dwie reprezentacje  w kategorii dziewcząt i chłopców. W biegu wzięło 10 chłopców i 10 dziewczynek. Reprezentacje nasze wywalczyły następujące miejsca: dziewczęta –IV miejsce , a chłopcy zajęli – I miejsce w Olsztynie. Skład zwycięskiej sztafety chłopców SP Nr 2 : Marcin Bieńkowski, Michał Bieńkowski, Wojciech Fijałkowski, Piotr Szczepański, Bartosz Kapała, Tymoteusz Niedźwiedź, Stefan Markowski, Jakub Behrendt, Michał Godlewski, Jakub Hantle.

Dariusz Olszewski

 

 
 
W dniach 18-23 września w Bęsi koło Biskupca odbyły się Półfinały Mistrzostw Polski w szachach klasycznych. W turnieju wzięło udział czterech uczniów Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie, którzy rywalizowali z przeciwnikami z naszego województwa jak i województwa mazowieckiego. Do finałów dostawało się po czterech uczestników z każdej grupy wiekowej. Po dobrej i solidnej grze naszym zawodnikom zabrakło niewiele aby wywalczyć bezpośredni awans do Mistrzostw Polski. W grupie do lat 11 grali : Taranowicz Michał - 10 miejsce, Grabowski Wojciech - 11 miejsce, Pałasz Jakub - 17 miejsce, W grupie do lat 13 grał Kitewski Bartosz, który zajął ostatecznie 13 miejsce. Walczyli ambitnie do ostatniej partii i za to należą im się duże brawa i gratulacje :)
 
 
Mirosław Kaznowski

22 września uczniowie klasy III b wzięli udział w VII Biegu o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Olsztyn. Impreza odbyła się na przepięknej polanie  nad Jeziorem Kielarskim. Była to impreza sportowo-przyrodnicza. Jedną z atrakcji było wypuszczenie orlika, który mógł po długiej rehabilitacji wrócić na wolność. Nie chciał jednak odlecieć i towarzyszył dzieciom siedząc sobie majestatycznie na wieży widokowej. W Biegu wystartowało wiele szkół z Olsztyna i powiatu. Na zwycięzców czekały puchary, ale najważniejszy był udział  i  emocje, które mu towarzyszyły. Każdy uczestnik biegu otrzymał medal wykonany z drewna. Potem była część edukacyjna. Zadaniem grup było odwiedzić 7 stanowisk przyrodniczych : obserwacja z wieży widokowej przez lornetki ptactwa żerującego nad jeziorem, rozpoznawanie drzew po liściach, leśne zgadywanki, sprzęt gaśniczy, udzielanie pierwszej pomocy, rozpoznawanie odgłosów zwierząt, mierzenie wieku i grubości drzew. Najbardziej uczniom podobało się strącanie pachołków strumieniem wody z węża przeciwpożarowego.  Po wykonaniu zadań odebraliśmy w nagrodę drewniane ołówki. Na koniec były pyszne kiełbaski z grilla. Trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni wróciliśmy autokarem do szkoły.

                                                                                                                                    Bożena Szczepkowska


W pierwszych tygodniach września wszystkie klasy pierwsze:  1a z wychowawczynią  Grażyną Michałowską, 1b z wychowawczynią Małgorzatą Grochowską1c z wychowawczynią Jolantą Dzieniszewską i 1d z wychowawczynią Joanną Milewicz  uczestniczyły w zajęciach integracyjnych zorganizowanych w Świetlicy Terapeutycznej nr 1 przy ul. Niedziałkowskiego  w  Olsztynie. Pierwszaki spędziły czas na zabawach, dzięki którym mogły lepiej się poznać, zapamiętać imiona kolegów i koleżanek z klasy.  Dzieci opowiadały o swoich zainteresowaniach, upodobaniach i każdy był „w czymś”  najlepszy. Wspólne zabawy dostarczyły im wielu wspaniałych doznań i radości. Na zakończenie zajęć uczniowie otrzymali ordery „Jestem naj”.

Grażyna Michałowska

 

 


„Vashti jest małą nieśmiałą dziewczynką, która nie wierzy w swoje możliwości. Na lekcji plastyki uparcie twierdziła, że nie potrafi malować, a zamknięte farbki tylko ją irytowały. Nauczycielka cierpliwie czekała, aż Vashti podejmie próbę. Powiedziała do dziewczynki „Postaw znaczek, a zobaczysz dokąd cię przeniesie”. Vashti była niezadowolona, ale chciała jak najszybciej opuścić klasę, więc zniecierpliwiona postawiła kropkę na środku kartki i zaczęła się pakować. Nauczycielka popatrzyła na kropkę i zachwyciła się. Poprosiła o podpisanie dzieła. Nazajutrz, gdy Vashti weszła do klasy zobaczyła nad biurkiem nauczycielki swoją kropkę oprawioną w piękną pozłacaną ramkę. Była szczęśliwa, że jej kropka się spodobała, wisi w takim ważnym miejscu i wszyscy mogą ją podziwiać. Pomyślała sobie, że potrafi namalować jeszcze piękniejsze kropki i wszystkim to udowodni.”

To początek historii napisanej przez Petera Reynoldsa, która zainspirowała wielu nauczycieli na całym świecie do zorganizowania 15 września Dnia KropkiW naszej szkole po raz drugi obchodziliśmy to święto. Ubraliśmy się w kropki, rysowaliśmy kropki, bawiliśmy się kropkami, śpiewaliśmy piosenkę o Vashti. Przede wszystkim jednak rozmawialiśmy o tym, że każdy ma jakiś talent, trzeba tylko uwierzyć w siebie.

Ewa Suchta


 

4 września 2017 Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

"...I nowa bije już godzina. Nowy rok szkolny się zaczyna /Już czeka szkoła i koledzy, / w książkach zasób nowej wiedzy..."

Jan Brzechwa

To historyczna chwila. Od nowego roku szkolnego, zgodnie z  Uchwałą nr XXXIV/557/17 Rady Miasta Olsztyna z dnia 29 marca 2017r.,  nasza szkoła będzie funkcjonować w dwóch obiektach: obiekt 1. – przy ul. Kościuszki 70 i obiekt 2. – przy ul. Żołnierskiej 39 (dawne Gimnazjum nr 7).  Naukę w naszej szkole rozpoczęło 1313 uczniów w 53 oddziałach. Utworzyliśmy nowe oddziały: 2 oddziały sportowe o profilu lekkoatletycznym, oddział sportowy o profilu piłka ręczna, oddział dwujęzyczny. Tradycyjnie powstała również klasa 4 sportowa o profilu pływanie.

Z okazji rozpoczynającego się nowego roku szkolnego życzymy wszystkim Uczniom wielu sukcesów. Aby zgłębianie tajników wiedzy było dla Was prawdziwą przygodą, a nasza szkoła - miejscem, w którym będziecie mogli rozwijać swoje zainteresowania i pasje.