Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
im. Jarosława Dąbrowskiego
10-553 Olsztyn, ul. Kościuszki 70, mail: kancelaria@sp2olsztyn.pl

 

        Międzyszkolny Zespół Nauczania               

 

Języka Ukraińskiego

 

Miedzyszkolny Zespół Nauczania Języka Ukraińskiego mieści się w obiekcie 2. przy ul. Żołnierskiej 39

Nauczyciele:

  • pani Mirosława Czetyrba-Piszczako - język ukraiński
  • pani Sylwia Pietnoczka - język ukraiński
  • pani Zofia Waszczur (siostra Oksana) - religia greckokatolicka                       

 

ORGANIZACJA PRACY

PLAN LEKCJI

KALENDARZ ROKU SZKOLNEGO 2017/2018

 

DATA

ZADANIE

4 września 2017 r.

godz. 17.00  cerkiew

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 – uroczysta Boska Liturgia

Klasy I-VII, oddziały gimnazjalne

5 września 2017 r. godz. 18.00

Zebranie organizacyjne z rodzicami uczniów kl. VII i oddziały gimnazjalne

6 września 2017 r.

Zebranie organizacyjne z rodzicami uczniów kl. I-VI

17 września 2017 r. (niedziela) cerkiew

Uroczyste błogosławieństwo pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej

1 października 2017 r. godz. 12.00 (niedziela)

Uroczysty koncert Dziecięcego Zespołu Wokalnego Suzirjaczko w Dobrym Mieście z okazji 70 rocznicy Akcji „Wisła”

7 października 2017 r. godz. 10.00 (sobota) - cerkiew

Święto Parafii greckokatolickiej w Olsztynie

- część organizacyjno-reprezentacjna (przywitanie gości, chorągwie)

- część artystyczna (koncert Dziecięcego Zespołu Wokalnego Suzirjaczko)

3 listopada 2017 r.

Udział uczniów w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Bartoszycach

II dekada listopada 2017 (sobota)

Udział uczniów w religijnym przeglądzie w Górowie Iławeckim

26 listopada 2017 r. godz. 11.30 (niedziela) cerkiew

Wielki głód na Ukrainie – program artystyczny

26 listopada 2017 r. godz. 12.00 (niedziela) cerkiew / sala parafialna

Warsztaty ozdób i kartek świątecznych

3 grudnia 2017 r. godz. 11.30 (niedziela) cerkiew / sala parafialna

Warsztaty ozdób i kartek świątecznych

I  dekada  grudnia 2017 r. (sobota)

Przegląd Ukraińskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Ukraińskiej w Olsztynie

do 8 grudnia 2017 r.

Poinformowanie uczniów o  przewidywanych ocenach klasyfikacyjnych

8 grudnia 2017 r.

Zebrania z rodzicamiuczniów klas I – VII, Oddziały gimnazjalne

(informacje o osiągnięciach edukacyjnych uczniów, propozycje ocen z zajęć edukacyjnych i oceny zachowania)

10 grudnia 2017 r. godz. 11.30 (niedziela) cerkiew / sala parafialna

Jarmark Bożonarodzeniowy

Konkurs  na najpiękniejszą kartkę świąteczną

12 grudnia 2017 r. godz. 17.30

Ukraińskie zwyczaje i tradycje Andrzejkowe kl. VII i Oddziały gimnazjalne

13 grudnia 2017 r. godz. 16.30

Ukraińskie zwyczaje i tradycje Andrzejkowe kl. III-IV

17 grudnia 2017 r. godz. 11.30 (niedziela) cerkiew / sala parafialna 

Spotkanie ze św. Mikołajem

23-31  grudnia 2017 r.

Zimowa przerwa świąteczna

 

1 stycznia 2018 r.

Nowy Rok

6-9 stycznia 2018 r.

Boże Narodzenie wg kalendarza juliańskiego

18 stycznia 2018r. Klasyfikacja śródroczna

18 stycznia 2018 r.

Jordan – Wigilia Chrztu Pańskiego (Wigilia parafialna godz. 18.00)

19 stycznia 2018 r.

Święto Jordanu – uroczystość święcenia wody w cerkwi

21 stycznia 2018 r.

(niedziela) cerkiew / sala parafialna

Spotkanie wigilijne – kutia dla dzieci

III dekada stycznia 2018 r.

Konkurs Kolęd i Wertepów w Węgorzewie

 

 22 stycznia -

4 lutego 2018 r.

Ferie zimowe

25  lutego 2018 r. godz. 11.30 (niedziela) - cerkiew

Rocznica wydarzeń na Majdanie kijowskim – wspomnienie o Nebesnej Sotni – program artystyczny

II  dekada  lutego  2018 r.

Finał Archidiecezjalnego Konkursu  Wiedzy Religijnej w Olsztynie

II  dekada  marca   2018 r.

 

Udział uczniów w konkursie plastycznym p.t. Szewczenko nasz Przyjaciel (Bartoszyce)

II  dekada  marca   2018 r.

Program artystyczny "Uklin Tobi Tarase"

4, 11, 18    marzec 2018 r. cerkiew / sala parafialna

Warsztaty zdobienia pisanek

25 marzec 2018 r. cerkiew / sala parafialna

Jarmark wielkanocny

15-18 marzec

2018 r. (czwartek – niedziela) cerkiew

Rekolekcje wielkopostne

29 marca – 3 kwietnia 2018 r.

Wiosenna przerwa świąteczna

 

6 kwietnia 2018 r.

Wielki Piątek wg kalendarza juliańskiego

8-10 kwietnia 2018 r. 

Wielkanoc wg kalendarza juliańskiego

 

15 kwietnia 2018 r. godz. 11.30 (niedziela)  cerkiew

Wesnianky – program artystyczny

22 kwietnia 2018 r. (niedziela) cerkiew / sala parafialna

Parafialny Konkurs Pisanek

20 kwietnia 2018 r.

Zebrania z rodzicamiuczniów klas I – VII, Oddziały gimnazjalne

(informacje o osiągnięciach edukacyjnych uczniów, propozycje ocen z zajęć edukacyjnych i oceny zachowania)

 19-20  maja 2018 r. (sobota - niedziela)

Udział zespołu Suzirjaczko w 52 Festiwalu Twórczości Dziecięcej w Elblągu

I dekada maja 2018 r.

Archidiecezjalny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej

II dekada maja 2018 r.

Udział uczniów z oddziałów gimnazjalnych w konkursie recytatorskim „Poznaj nasz kraj” (Bartoszyce)

19 - 20 maja 2018 r.  (sobota - niedziela) cerkiew

Święto Uroczystej Spowiedzi i Komunii Świętej

do 20 maja 2018 r.

Poinformowanie uczniów o  przewidywanych ocenach klasyfikacyjnych

31 maja 2018 r. 

(czwartek)

Wyjazd uczniów na Małą Sareptę do Cyganka

I  dekada  czerwca 2018 r.

Udział zespołu Suzirjaczko w  Festiwalu Ukraińskich Zespołów Dziecięcych (Koszalin)

14 czerwca 2018r. Klasyfikacja roczna.

16 czerwca 2018 r.

(sobota)

Parafialny Dzień Rodziny i uroczyste zakończenie roku artystycznego Zespołu Suzirjaczko

22 czerwca 2018r.  godz. 17.00 – cerkiew / sala parafialna

Zakończenie roku szkolnego w MZNJU w domu parafialnym (Boska Liturgia i uroczysty apel)

lipiec 2018 r.

X Parafialna wycieczka dzieci i młodzieży na Ukrainę.

24 sierpień 2018 r.

Koncert Zespołu Suzirjaczko z okazji Dnia Niepodległośc Ukrainy

 

 

 

DATA

ZADANIE

4 września 2017 r.

godz. 17.00  cerkiew

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018 – uroczysta Boska Liturgia

Klasy I-VII, oddziały gimnazjalne

5 września 2017 r. godz. 18.00

Zebranie organizacyjne z rodzicami uczniów kl. VII i oddziały gimnazjalne

6 września 2017 r.

Zebranie organizacyjne z rodzicami uczniów kl. I-VI

17 września 2017 r. (niedziela) cerkiew

Uroczyste błogosławieństwo pierwszoklasistów Szkoły Podstawowej

1 października 2017 r. godz. 12.00 (niedziela)

Uroczysty koncert Dziecięcego Zespołu Wokalnego Suzirjaczko w Dobrym Mieście z okazji 70 rocznicy Akcji „Wisła”

7 października 2017 r. godz. 10.00 (sobota) - cerkiew

Święto Parafii greckokatolickiej w Olsztynie

- część organizacyjno-reprezentacjna (przywitanie gości, chorągwie)

- część artystyczna (koncert Dziecięcego Zespołu Wokalnego Suzirjaczko)

3 listopada 2017 r.

Udział uczniów w Przeglądzie Małych Form Teatralnych w Bartoszycach

II dekada listopada 2017 (sobota)

Udział uczniów w religijnym przeglądzie w Górowie Iławeckim

26 listopada 2017 r. godz. 11.30 (niedziela) cerkiew

Wielki głód na Ukrainie – program artystyczny

26 listopada 2017 r. godz. 12.00 (niedziela) cerkiew / sala parafialna

Warsztaty ozdób i kartek świątecznych

3 grudnia 2017 r. godz. 11.30 (niedziela) cerkiew / sala parafialna

Warsztaty ozdób i kartek świątecznych

I  dekada  grudnia 2017 r. (sobota)

Przegląd Ukraińskiej Poezji Śpiewanej i Piosenki Ukraińskiej w Olsztynie

do 8 grudnia 2017 r.

Poinformowanie uczniów o  przewidywanych ocenach klasyfikacyjnych

8 grudnia 2017 r.

Zebrania z rodzicamiuczniów klas I – VII, Oddziały gimnazjalne

(informacje o osiągnięciach edukacyjnych uczniów, propozycje ocen z zajęć edukacyjnych i oceny zachowania)

10 grudnia 2017 r. godz. 11.30 (niedziela) cerkiew / sala parafialna

Jarmark Bożonarodzeniowy

Konkurs  na najpiękniejszą kartkę świąteczną

12 grudnia 2017 r. godz. 17.30

Ukraińskie zwyczaje i tradycje Andrzejkowe kl. VII i Oddziały gimnazjalne

13 grudnia 2017 r. godz. 16.30

Ukraińskie zwyczaje i tradycje Andrzejkowe kl. III-IV

17 grudnia 2017 r. godz. 11.30 (niedziela) cerkiew / sala parafialna 

Spotkanie ze św. Mikołajem

23-31  grudnia 2017 r.

Zimowa przerwa świąteczna

 

1 stycznia 2018 r.

Nowy Rok

6-9 stycznia 2018 r.

Boże Narodzenie wg kalendarza juliańskiego

18 stycznia 2018r. Klasyfikacja śródroczna

18 stycznia 2018 r.

Jordan – Wigilia Chrztu Pańskiego (Wigilia parafialna godz. 18.00)

19 stycznia 2018 r.

Święto Jordanu – uroczystość święcenia wody w cerkwi

21 stycznia 2018 r.

(niedziela) cerkiew / sala parafialna

Spotkanie wigilijne – kutia dla dzieci

III dekada stycznia 2018 r.

Konkurs Kolęd i Wertepów w Węgorzewie

 

 22 stycznia -

4 lutego 2018 r.

Ferie zimowe

25  lutego 2018 r. godz. 11.30 (niedziela) - cerkiew

Rocznica wydarzeń na Majdanie kijowskim – wspomnienie o Nebesnej Sotni – program artystyczny

II  dekada  lutego  2018 r.

Finał Archidiecezjalnego Konkursu  Wiedzy Religijnej w Olsztynie

II  dekada  marca   2018 r.

 

Udział uczniów w konkursie plastycznym p.t. Szewczenko nasz Przyjaciel (Bartoszyce)

II  dekada  marca   2018 r.

Program artystyczny "Uklin Tobi Tarase"

4, 11, 18    marzec 2018 r. cerkiew / sala parafialna

Warsztaty zdobienia pisanek

25 marzec 2018 r. cerkiew / sala parafialna

Jarmark wielkanocny

15-18 marzec

2018 r. (czwartek – niedziela) cerkiew

Rekolekcje wielkopostne

29 marca – 3 kwietnia 2018 r.

Wiosenna przerwa świąteczna

 

6 kwietnia 2018 r.

Wielki Piątek wg kalendarza juliańskiego

8-10 kwietnia 2018 r. 

Wielkanoc wg kalendarza juliańskiego

 

15 kwietnia 2018 r. godz. 11.30 (niedziela)  cerkiew

Wesnianky – program artystyczny

22 kwietnia 2018 r. (niedziela) cerkiew / sala parafialna

Parafialny Konkurs Pisanek

20 kwietnia 2018 r.

Zebrania z rodzicamiuczniów klas I – VII, Oddziały gimnazjalne

(informacje o osiągnięciach edukacyjnych uczniów, propozycje ocen z zajęć edukacyjnych i oceny zachowania)

 19-20  maja 2018 r. (sobota - niedziela)

Udział zespołu Suzirjaczko w 52 Festiwalu Twórczości Dziecięcej w Elblągu

I dekada maja 2018 r.

Archidiecezjalny Konkurs Plastyczny dla uczniów klas I – VI Szkoły Podstawowej

II dekada maja 2018 r.

Udział uczniów z oddziałów gimnazjalnych w konkursie recytatorskim „Poznaj nasz kraj” (Bartoszyce)

19 - 20 maja 2018 r.  (sobota - niedziela) cerkiew

Święto Uroczystej Spowiedzi i Komunii Świętej

do 20 maja 2018 r.

Poinformowanie uczniów o  przewidywanych ocenach klasyfikacyjnych

31 maja 2018 r. 

(czwartek)

Wyjazd uczniów na Małą Sareptę do Cyganka

I  dekada  czerwca 2018 r.

Udział zespołu Suzirjaczko w  Festiwalu Ukraińskich Zespołów Dziecięcych (Koszalin)

14 czerwca 2018r. Klasyfikacja roczna.

16 czerwca 2018 r.

(sobota)

Parafialny Dzień Rodziny i uroczyste zakończenie roku artystycznego Zespołu Suzirjaczko

22 czerwca 2018r.  godz. 17.00 – cerkiew / sala parafialna

Zakończenie roku szkolnego w MZNJU w domu parafialnym (Boska Liturgia i uroczysty apel)

lipiec 2018 r.

X Parafialna wycieczka dzieci i młodzieży na Ukrainę.

24 sierpień 2018 r.

Koncert Zespołu Suzirjaczko z okazji Dnia Niepodległośc Ukrainy