SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
im. Jarosława Dąbrowskiego
10-553 Olsztyn, ul. Kościuszki 70, mail: kancelaria@sp2olsztyn.pl

Klasy sportowe o profilu pływanie

W sobotę 17 lutego na pływalni OSiR przy ul Głowackiego odbyła się IV runda zawodów pływackich z cyklu Grand Prix klubu MTP Kormoran. Uczniowie pływackich klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 10 rywalizowali w konkurencjach: 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym. Ponadto uczniowie klas IV zmierzyli się w stylu motylkowym z dystansem 25m, a ich starsi koledzy i koleżanki z dystansem 100m.

W klasyfikacji łącznej tej edycji zawodów najlepsze wyniki uzyskali:

KLASY IV - Dominika Kraszewska SP 10 i Krystian Kluziak SP 2

KLASY V - Maria Idzkowski SP 2 i Maksymilian Kulik SP 10

KLASY VI - Wiktoria Masłowska SP 2 i Kacper Trykacz SP 2

Grzegorz Bielec

II Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu

W weekend 16-17 grudnia b.r. w olsztyńskiej Aquasferze odbyły się międzynarodowe zawody pływackie Grand Prix Warmii i Mazur. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 900 zawodników reprezentujących 55 klubów z Polski, Łotwy, Litwy i Rosji. Uczniowie naszej szkoły  bynajmniej nie zlękli się utytułowanych rywali i jak zwykle wystartowali znakomicie. Ostatecznie klub MTP Kormoran Olsztyn zwyciężył w klasyfikacji drużynowej zawodów, a w klasyfikacji medalowej zajął trzecią lokatę. W gronie medalistów znaleźli się:

Pływacy SP 2 mistrzami województwa!

W dniu 11 grudnia b.r. odbyły się w Olecku finały Mistrzostw Województwa Igrzysk Dzieci w Pływaniu. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wspólna punktacja drużynowa obejmowała zawodników startujących w dwóch kategoriach wiekowych: 9-10- latków oraz 11-12- latków. Uczniowie naszej szkoły z klas IV H, V E i VI E odnieśli zwycięstwo drużynowe zarówno w kategorii dziewcząt, jak  i chłopców, uzyskując tytuły mistrzów województwa. W rywalizacji indywidualnej medale zdobyli:

•
  • Złote medale zdobyły także oba nasze zespoły sztafetowe w konkurencji 8x25m stylem dowolnym.

W dniu 5 grudnia b.r. na pływalni OSiR przy ul. Głowackiego odbyły się X Mikołajkowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie. Tradycyjnie bohaterami tych zawodów są uczniowie pływackich klas czwartych z SP 2 i SP 10. Zawodnicy rywalizują w konkurencjach indywidualnych : 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym oraz w nietypowych sztafetach. Obsadę sędziowską stanowią uczniowie pływackich klas szóstych. Jubileuszową edycję zawodów zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Miasta Olsztyna, Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego i klubu MTP Kormoran. Dzięki wsparciu Rady Rodziców przy SP 2 oraz sponsorów, każdy uczestnik zawodów otrzymał mikołajkowy upominek. Wszyscy zawodnicy wzięli udział w losowaniu  prezentów-niespodzianek. Indywidualna klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

DZIEWCZĘTA: 1. Dominika Kraszewska SP 10, 2. Alicja Wasilewska SP 10, 3. Maja Brodacka SP 2

CHŁOPCY: 1. Kacper Kurczycki SP 2, 2. Andrzej Szczepaniak SP 2, 3. Wolfgang Gebauer SP 10

W dniach 24-25 listopada uczniowie klas pływackich wzięli udział w dwóch imprezach rozegranych w olsztyńskiej Aquasferze.  W piątkowe przedpołudnie zawodnicy urodzeni w latach 2005 i 2006 przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu wytrzymałości i wszechstronności stylowej. Zawody te są organizowane pod patronatem Polskiego Związku Pływackiego i odbywają się jednocześnie w kilkunastu miastach w całym kraju.

Wśród 11-latek w konkurencji 200m stylem zmiennym triumfowała Aleksandra Kupis, a trzecią lokatę zajęła Maria Idzkowski. Całe podium tej konkurencji wśród chłopców 11-letnich zapełnili uczniowie naszej szkoły: pierwsze miejsce zajął Bartosz Kapała, drugie - Michał Rżyski, a trzecie- Kacper Wieczorek. W kategorii chłopców 12-letnich trzecią lokatę zajął Kacper Trykacz. Ola Kupis zwyciężyła także w drugiej konkurencji sprawdzianu - 400m stylem dowolnym. Bartosz Kapała i Kacper Wieczorek zajęli odpowiednio 1. i 3. miejsce na 400 m stylem dowolnym. Zawodnicy 12-letni rywalizowali w konkurencji 800m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Masłowska ex aequo z zawodniczką z Elbląga, a Piotr Woźniak zajął drugie miejsce wśród chłopców.

W piątkowe popołudnie rozpoczęły się zmagania pływaków w ramach Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W rywalizacji wzięło udział 9 klubów. Klub MTP Kormoran Olsztyn zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji drużynowej i medalowej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie, zdobywając łącznie dla klubu 100 medali. Lista medalistów TUTAJ

W sobotę 14 października na pływalni OSiR przy ulicy Głowackiego odbyła się pierwsza edycja zawodów z cyklu Grand Prix klubu MTP Kormoran. W sezonie 2017/2018 zaplanowano sześć zawodów tego cyklu. Startują w nich uczniowie klas pływackich ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 10. Każdy uzyskany wynik jest przeliczany na punkty, a zdobywca największej liczby punktów zostaje zwycięzcą całej serii zawodów Grand Prix. Podsumowanie zawodów odbędzie się w czerwcu 2018. W ubiegłą sobotę uczniowie klas IV ścigali się w dwóch konkurencjach: 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym. Uczniowie klas V i VI rywalizowali na 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem dowolnym. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsze rezultaty uzyskali:

• KLASY IV: Dominika Kraszewska SP 10 i Kacper Kurczycki SP 2
  • KLASY V: Maria Idzkowski  SP 2 i Michał Rżyski SP 2
  • KLASY VI: Wiktoria Masłowska SP 2 i Kacper Trykacz SP 2