Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
im. Jarosława Dąbrowskiego
10-553 Olsztyn, ul. Kościuszki 70, mail: kancelaria@sp2olsztyn.pl

 

Klasy sportowe o profilu pływanie

 

 

 

Elbląska Wiosna Pływacka

W dniu 29 marca 2018 zawodnicy klubu MTP Kormoran wzięli udział w międzynarodowych zawodach "Elbląska Wiosna Pływacka". Na starcie zameldowało się ponad 550 zawodników z 27 klubów, w tym z dwóch rosyjskich. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy IV H i V E, urodzeni w roku 2008 i 2007. Dla uczniów z klasy czwartej były to pierwsze zawody rozgrywane poza Olsztynem, zatem emocjom sportowym towarzyszyły też wrażenia z pobytu w nowym otoczeniu.

Maja Gregorczyk (VE) zwyciężyła w konkurencji 100m stylem zmiennym, a Antonina Żuchowska (VE) dwukrotnie zajęła drugie miejsce w konkurencjach 200m stylem grzbietowym i 200m stylem dowolnym. Ponadto Antosia zdobyła puchar za  II miejsce w punktacji generalnej dziewcząt 11-letnich.

Grzegorz Bielec


 

 

Międzywojewódzkie Drużynowe Mistrzostwa Młodzików 12-13 letnich w Pływaniu - I runda

W weekend 17-18 marca w Ciechanowie odbyła się I runda Międzywojewódzkich Drużynowych Mistrzostw Młodzików 12 i 13-letnich w Pływaniu. Tego rodzaju zawody odbywają się równocześnie w kilkunastu miejscach w Polsce, a ich celem jest wyłonienie najlepszej pływackiej drużyny w kategorii  młodzika. Klasyfikacja 12 i 13-latków prowadzona jest oddzielnie.

W Ciechanowie wystartowało 250 zawodników reprezentujących 15 klubów, w większości z województwa mazowieckiego. Klub Kormoran Olsztyn, zrzeszający także uczniów pływackich klas V E i VI E zaprezentował się wspaniale w starciu z mazowieckimi rywalami.  Olsztyniacy zajęli pierwsze miejsce w drużynowym zestawieniu 12-latków, a nasi 13-latkowie uplasowali się na drugiej pozycji za niezwykle silnym zespołem Polonii Warszawa. W klasyfikacji medalowej  Kormoran zajął czwartą lokatę.

Spośród uczniów naszej szkoły medale zdobyli:

Aleksandra Kupis VI E - srebrny za 100m stylem klasycznym i srebrny za 200m stylem klasycznym

Bartosz Kapała VI E - srebrny za 100m stylem grzbietowym i brązowy za 200m stylem grzbietowym

Kacper Trykacz  VI E - brązowy za 100m stylem dowolnym i brązowy za 100m stylem motylkowym

Maria Idzkowski V E - brązowy za 100m stylem motylkowm

Kacper Wieczorek  VI E - brązowy za 100m stylem grzbietowym

Medale zostały zdobyte przez naszych uczniów startujących także w wyścigach sztafetowych:

4X 50m stylem dowolnym 13-latków - medal złoty (Kacper Trykacz, Igor Tyrka)

4X50m stylem zmiennym 13-latków - medal brązowy (Kacper Trykacz)

4X50m stylem dowolnym 12-latków - medal brązowy (Kacper Wieczorek, Maria Idzkowski, Michał Rżyski, Bartosz Kapała)

 

4X50m stylem zmiennym 12-latków - medal brązowy (Michał Kruszyński, Aleksandra Kupis, Bartosz Kapała, Maria Idzkowski)

Grzegorz Bielec


W sobotę 17 lutego na pływalni OSiR przy ul Głowackiego odbyła się IV runda zawodów pływackich z cyklu Grand Prix klubu MTP Kormoran. Uczniowie pływackich klas IV-VI ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 10 rywalizowali w konkurencjach: 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym. Ponadto uczniowie klas IV zmierzyli się w stylu motylkowym z dystansem 25m, a ich starsi koledzy i koleżanki z dystansem 100m.

W klasyfikacji łącznej tej edycji zawodów najlepsze wyniki uzyskali:

KLASY IV - Dominika Kraszewska SP 10 i Krystian Kluziak SP 2

KLASY V - Maria Idzkowski SP 2 i Maksymilian Kulik SP 10

 

KLASY VI - Wiktoria Masłowska SP 2 i Kacper Trykacz SP 2

Grzegorz Bielec


 

II Międzynarodowe Grand Prix Warmii i Mazur w Pływaniu

W weekend 16-17 grudnia b.r. w olsztyńskiej Aquasferze odbyły się międzynarodowe zawody pływackie Grand Prix Warmii i Mazur. Do rywalizacji zgłosiło się ponad 900 zawodników reprezentujących 55 klubów z Polski, Łotwy, Litwy i Rosji. Uczniowie naszej szkoły  bynajmniej nie zlękli się utytułowanych rywali i jak zwykle wystartowali znakomicie. Ostatecznie klub MTP Kormoran Olsztyn zwyciężył w klasyfikacji drużynowej zawodów, a w klasyfikacji medalowej zajął trzecią lokatę. W gronie medalistów znaleźli się:

 • Bartosz Kapała VI E - złoto za 400m stylem zmiennym, złoto za 200m stylem klasycznym, srebro za 200m stylem motylkowym i brąz za 200m stylem zmiennym
 • Aleksandra Kupis VI E - złoto za 200m stylem klasycznym, srebro za 100m stylem klasycznym, srebro za 50m stylem klasycznym i brąz za 100m stylem zmiennym
 • Zbigniew Niewiadomski VI E - złoto za 200m stylem klasycznym
 • Michał Rżyski V E - srebro za 200m stylem klasycznym i srebro za 400m stylem zmiennym
 • Antonina Żuchowska V E - srebro za 50m stylem klasycznym
 • Piotr Woźniak VI E - srebro za 200m stylem motylkowym
 • Kacper Wieczorek VI E - srebro za 200m stylem grzbietowym
 • Kacper Trykacz VI E- brąz za 100m stylem motylkowym i brąz za 50m stylem dowolnym
 • Dawid Leśniewski VI E- brąz za 200m stylem motylkowym

Grzegorz Bielec


Pływacy SP 2 mistrzami województwa!

W dniu 11 grudnia b.r. odbyły się w Olecku finały Mistrzostw Województwa Igrzysk Dzieci w Pływaniu. Do rywalizacji przystąpiło 10 drużyn reprezentujących szkoły podstawowe z województwa Warmińsko-Mazurskiego. Wspólna punktacja drużynowa obejmowała zawodników startujących w dwóch kategoriach wiekowych: 9-10- latków oraz 11-12- latków. Uczniowie naszej szkoły z klas IV H, V E i VI E odnieśli zwycięstwo drużynowe zarówno w kategorii dziewcząt, jak  i chłopców, uzyskując tytuły mistrzów województwa. W rywalizacji indywidualnej medale zdobyli:

 • Antonina Żuchowska V E - złoty za 50m stylem klasycznym
 • Aleksandra Kupis VI E - złoty za 50m stylem klasycznym
 • Tobiasz Matusiak vel Matuszewski V E - złoty za 50m stylem klasycznym
 • Zbigniew Niewiadomski VI E - złoty za 50m stylem klasycznym
 • Wiktoria Mierzejewska VI E - złoty za 50m stylem grzbietowym
 • Michał Kruszyński V E - złoty za 50m stylem grzbietowym
 • Kacper Trykacz VI E - złoty za 50m stylem dowolnym
 • Wiktoria Masłowska VI E - złoty za 50m stylem motylkowym
 • Bartosz Kapała VI E - złoty za 50m stylem motylkowym
 • Maria Idzkowski V E - srebrny za 50m stylem dowolnym
 • Maja Gregorczyk V E - brązowy za 50m stylem dowolnym
 •  
 • Złote medale zdobyły także oba nasze zespoły sztafetowe w konkurencji 8x25m stylem dowolnym.

Grzegorz Bielec


W dniu 5 grudnia b.r. na pływalni OSiR przy ul. Głowackiego odbyły się X Mikołajkowe Zawody Pływackie o Puchar Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie. Tradycyjnie bohaterami tych zawodów są uczniowie pływackich klas czwartych z SP 2 i SP 10. Zawodnicy rywalizują w konkurencjach indywidualnych : 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym i 50m stylem dowolnym oraz w nietypowych sztafetach. Obsadę sędziowską stanowią uczniowie pływackich klas szóstych. Jubileuszową edycję zawodów zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele Urzędu Miasta Olsztyna, Warmińsko-Mazurskiego Okręgowego Związku Pływackiego i klubu MTP Kormoran. Dzięki wsparciu Rady Rodziców przy SP 2 oraz sponsorów, każdy uczestnik zawodów otrzymał mikołajkowy upominek. Wszyscy zawodnicy wzięli udział w losowaniu  prezentów-niespodzianek. Indywidualna klasyfikacja końcowa zawodów przedstawia się następująco:

DZIEWCZĘTA: 1. Dominika Kraszewska SP 10, 2. Alicja Wasilewska SP 10, 3. Maja Brodacka SP 2

CHŁOPCY: 1. Kacper Kurczycki SP 2, 2. Andrzej Szczepaniak SP 2, 3. Wolfgang Gebauer SP 10

Grzegorz Bielec


W dniach 24-25 listopada uczniowie klas pływackich wzięli udział w dwóch imprezach rozegranych w olsztyńskiej Aquasferze.  W piątkowe przedpołudnie zawodnicy urodzeni w latach 2005 i 2006 przystąpili do ogólnopolskiego sprawdzianu wytrzymałości i wszechstronności stylowej. Zawody te są organizowane pod patronatem Polskiego Związku Pływackiego i odbywają się jednocześnie w kilkunastu miastach w całym kraju.

Wśród 11-latek w konkurencji 200m stylem zmiennym triumfowała Aleksandra Kupis, a trzecią lokatę zajęła Maria Idzkowski. Całe podium tej konkurencji wśród chłopców 11-letnich zapełnili uczniowie naszej szkoły: pierwsze miejsce zajął Bartosz Kapała, drugie - Michał Rżyski, a trzecie- Kacper Wieczorek. W kategorii chłopców 12-letnich trzecią lokatę zajął Kacper Trykacz. Ola Kupis zwyciężyła także w drugiej konkurencji sprawdzianu - 400m stylem dowolnym. Bartosz Kapała i Kacper Wieczorek zajęli odpowiednio 1. i 3. miejsce na 400 m stylem dowolnym. Zawodnicy 12-letni rywalizowali w konkurencji 800m stylem dowolnym. Wśród dziewcząt zwyciężyła Wiktoria Masłowska ex aequo z zawodniczką z Elbląga, a Piotr Woźniak zajął drugie miejsce wśród chłopców.

W piątkowe popołudnie rozpoczęły się zmagania pływaków w ramach Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego. W rywalizacji wzięło udział 9 klubów. Klub MTP Kormoran Olsztyn zdecydowanie zwyciężył w klasyfikacji drużynowej i medalowej. Uczniowie naszej szkoły zaprezentowali się znakomicie, zdobywając łącznie dla klubu 100 medali. Lista medalistów TUTAJ

Grzegorz Bielec

W sobotę 14 października na pływalni OSiR przy ulicy Głowackiego odbyła się pierwsza edycja zawodów z cyklu Grand Prix klubu MTP Kormoran. W sezonie 2017/2018 zaplanowano sześć zawodów tego cyklu. Startują w nich uczniowie klas pływackich ze Szkoły Podstawowej nr 2 i Szkoły Podstawowej nr 10. Każdy uzyskany wynik jest przeliczany na punkty, a zdobywca największej liczby punktów zostaje zwycięzcą całej serii zawodów Grand Prix. Podsumowanie zawodów odbędzie się w czerwcu 2018. W ubiegłą sobotę uczniowie klas IV ścigali się w dwóch konkurencjach: 50m stylem grzbietowym i 50m stylem dowolnym. Uczniowie klas V i VI rywalizowali na 50m stylem motylkowym, 50m stylem grzbietowym, 50m stylem klasycznym oraz 100m stylem dowolnym. W poszczególnych kategoriach wiekowych najlepsze rezultaty uzyskali:

 • KLASY IV: Dominika Kraszewska SP 10 i Kacper Kurczycki SP 2
 • KLASY V: Maria Idzkowski  SP 2 i Michał Rżyski SP 2
 • KLASY VI: Wiktoria Masłowska SP 2 i Kacper Trykacz SP 2

 

Grzegorz Bielec