Klasy sportowe o profilu lekkoatletyka

OBÓZ SPORTOWY

W dniach od 20.01.2018-27.01.2017 52 lekkoatletów  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie pracowało nad poprawą swojej wydolności, sprawności fizycznej na obozie sportowym w Piszu. Treningi prowadzone były zarówno w terenie jak i na sali. w ramach odnowy biologicznej uczestnicy zgrupowania korzystali z basenu . W trakcie pobytu został zorganizowany kulig i dyskoteka. Zawodnicy oglądali filmy dotyczące prawidłowego odżywiania i techniki w biegach.

HISTORYCZNY SUKCES LEKKOATLETÓW

W dni 24 .10.2017 w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Wojewódzki Sztafetowe Biegi Przełajowe w  których uczniowie z naszej szkoły odnieśli historyczny sukces.Zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców wygrały w kategorii 2002-2004. O sukces ten  walczyli:
Klaudia Ostrowska
Małgorzata Zukowska
Gabriela Gajlewicz
Wiktoria Cybulska
Oliwia Wal
Wiktoria Masojć
Kornelia Herman
Jakub Kozacki
Dobrosław Zimiński
Mateusz Tkaczuk
Maciej Ochnio
Damian Soból
Konrad Tymoteusz
Marcin Skomski
Nasz najmłodszy uczeń Marcin Bieńkowski z klasy IVi bardzo dzielnie wspierał drużynę SP2 w roczniku 2005 i młodsi, która zajęła II miejsce w województwie.

Ogromne Gratulacje!!!

PRZEŁAJE

W dniu 29.09.2017 odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Olsztyna. Wszyscy nasi uczniowie z klas sportowych o profilu lekkoatletycznym startowali w tych zawodach. Miejsca na podium zarezerwowane były dla naszych uczniów .W biegu na 600 m klas IV 3 miejsce zajął Marcin Bieńkowski.W biegu na 800 m dziewcząt 2 miejsce wywalczyła Klaudia Ostrowska3 miejsce zajęła Wiktoria Masojć. Najlepiej wystartowali  chłopcy z klasy II b  w biegu na 800 m;

1 miejsce- Damian Soból
2 miejsce- Marcin Skomski
3 miejsce- Maciej Ochnio
4 miejsce- Tymoteusz Konrad
W biegu na 600m dziewcząt
Mistrzynią Olsztyna została Małgorzata Jabłońska.
W biegu na 1200m chłopców
Mistrzem Olsztyna został Jakub Kozacki.

NOWY ROK_ NOWE SUKCESY LEKKOATLETÓW

W dniu 25.09.2017 na terenach zielonych przy pływalni na ul. Głowackiego odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Nasi lekkoatleci kolejny raz pokazali na co ich stać i tym razem wywalczyliśmy w Sztafecie dziewcząt klas VII 1 miejsce i tytuł Mistrzyń miasta, Sztafeta Gimnazjum 2 miejsce , dziewczynki walczyły w tej samej kategorii, chłopcy z Gimnazjum zostali Mistrzami miasta w rywalizacji Gimnazjów. A oto lista naszych Mistrzów i wicemistrzów:
1 Klaudia Ostrowska
2 Małgorzata Jabłońska
3 Paulina Wółkiewicz
4 Alicja Czarnecka
5 Gabriela Gajlewicz
6 Wiktoria Cybulska
7 Wiktoria Masojć
8 Natalia Kuca
9  Weronika Jurkiewicz
10 Oliwia Zielińska
11 Kornelia Herman
12 Maja Stawicka
13 Damian Sobół
14 Jakub Kozacki
15 Mateusz Tkaczuk
16 Maciej Ochnio
17 Konrad Tymoteusz
18 Adam Bartoszuk
Beata Adamowicz

W dniu 14.09.2017 najmłodsi lekkoatleci z naszej szkoły po raz pierwszy zaznaczyli swój udział w zawodach z cyklu

" Czwartki lekkoatletyczne".
W zawodach wystartowali wszyscy uczniowie z klasy 4I.
Wielu z nich uplasowało się na czołowych miejscach w swoich kategoriach wiekowych .
Szczegółowe informacje o wynikach znajdują się
na stronie internetowej Juvenia Olsztyn.