Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
im. Jarosława Dąbrowskiego
10-553 Olsztyn, ul. Kościuszki 70, mail: kancelaria@sp2olsztyn.pl

 

Klasy sportowe o profilu lekkoatletyka

 
Mistrzostwa Polski - XXIV Finał Czwartków Lekkoatletycznych
 
W dniach od  15 do  17 czerwca 2018 r. 12 osobowa reprezentacja lekkoatletów z naszej szkoły walczyła na ogólnopolskich  zawodach lekkoatletycznych w Łodzi. Dla naszej szkoły były to bardzo udane zawody uczeń z klasy 6a Michał Bieńkowski został Mistrzem Polski na dystansie 300m. W historii olsztyńskich czwartków lekkoatletycznych to pierwszy taki sukces. Na Finał Czwartków pojechało aż 8 uczniów z najmłodszej grupy lekkoatletycznej w naszej szkole - kl.IV i, każdy z nich poprawił znacząco swój rekord życiowy, a Filip Chyża zakwalifikował się do finału skoku w dal i wywalczył 6 miejsce w Polsce, Marcin Bieńkowski zakwalifikował się do finału w biegu na 300m i zajął 7 miejsce. Pozostali uczniowie z klasy 4i tj. Pola Falęcka, Amelia Książek, Oliwia Saczuk, Piotr Cieciuch, Hubert Kruszewski , Tomasz Dąbrowski uplasowali się w pierwszej dwudziestce w Polsce w swoich konkurencjach  jest to bardzo duży sukces tych najmłodszych zawodników. W zawodach w Łodzi startowało 23000 najlepszych zawodników z całej Polski.
 

Kolejne sukcesy lekkoatletów z naszej Szkoły!
 
Grad medali przywieźli nasi uczniowie z Mistrzostw Województwa WMZSZ w Indywidualnych Zawodach Lekkoatletycznych, które odbyły się w Olecku, w dniu 13 czerwca 2018. 
Podczas zawodów na podium stawali:
Złote medale:
Jakub Kozacki - 300m, Tymoteusz Konrad - 2000m, Kacper Ruciński - pchnięcie kulą oraz rzut oszczepem, Dobrosław Zimiński - 600m, Małgorzata Żurawska - 300m, sztafeta 4x100m dziewcząt w składzie Wiktoria Cybulska, Alicja Czarnecka, Kornelia Herman, Małgorzata Żurawska, sztafeta 4x100m chłopców: Adam Bartoszuk, Marcin Skomski, Bartosz D'Obyrn, Damian Soból
 
Medale srebrne:
Gabriela Malinowska - pchnięcie kulą, Klaudia Ostrowska - 600m, Mateusz Tkaczuk - 1000m, Jakub Kozacki - 100m, Maciej Ochnio - 600m
 
Medale brązowe:
Alicja Czarnecka - 100m, Wiktoria Cybulska - 300m, Wiktoria Masojć - 1000m, Adam Bartoszuk - 300m, Marcin Skomski - 100m.
 
Nasza ekipa, prowadzona przez trenerki Beatę Adamowicz i Małgorzatę Polewacz, zdobyła najwięcej medali spośród szkół startujących w zawodach.
 
Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Mistrzowskie Zawody Lekkoatletów pod Grunwaldem
 
W dniu 29.05.2018 na polach grunwaldzkich odbyły się Biegi Grunwaldzkie z Okazji 100- Rocznicy Odzyskania Niepodległości. Nasi lekkoatleci nie zawiedli i tak w kategorii dziewcząt Szkół Podstawowych zajęliśmy 2 miejsce w województwie, w kategorii chłopców Szkół Podstawowych 3 miejsce w województwie, w kategorii Gimnazjów zostaliśmy Mistrzami Województwa.
 
 
 
 
 
Indywidualnie nasi uczniowie wywalczyli 7 medali :
 
I miejsce w biegu na 800m- Klaudia Ostrowska
II miejsce w biegu na 800m - Wiktoria Cybulska
 
II miejsce w biegu na 400m- Oliwia Saczuk
III miejsce w biegu na 400m- Paulina Malinoś
 
I miejsce w biegu na 1000m- Michał Bieńkowski
 
II miejsce w biegu na 1500m- Damian Soból
III miejsce w biegu na 1500m - Maciej Ochnio
 
Należy pogratulować całej reprezentacji naszej szkoły za zdobyte punkty w poszczególnych biegach bo dzięki nim tak wysoko zapunktowaliśmy i jesteśmy mistrzami i wicemistrzami województwa.
 
Beata Adamowicz

SP2 NAJLEPSZA W CZWARTKACH LA

W dniu 17.05.2018 w Szkole Podstawowej nr 18 odbyło się Grand Prix  Olsztyna w Czwartkach Lekkoatletycznych.
W klasyfikacji szkół zajęliśmy I miejsce w Olsztynie, II miejsce zajęła SP 6,III miejsce SP 25.
Na tak fantastyczny sukces zapracowali nasi najmłodsi lekkoatleci, którzy w rundzie jesiennej bardzo dzielnie walczyli o jak najlepsze wyniki i tak w klasyfikacji Grand Prix w roczniku 2007 i młodsi w pierwszej trójce na dystansie 60 m uplasowali się:

 
 
 

1miejsce- Piotr Cieciuch
2 miejsce- Hubert Kruszewski

        60 m dziewcząt

2 miejsce- Pola Falęcka
3 miejsce- Amelia Książek

        300m chłopców

1 miejsce -Marcin Bieńkowski
3 miejsce- Tomasz Dąbrowski

        300m dziewcząt

1 miejsce- Zofia Noskowska
3 miejsce- Oliwia Saczuk

              skok w dal chłopców

1 miejsce- Marcin Bieńkowski
2 miejsce- Chyża Filip

              skok w dal dziewcząt

1 miejsce- Paulina Malinoś

             rzut piłką palantową chłopcy

1 miejsce- Kruszewski Hubert

3 miejsce- Cieciuch Piotr

            rzut piłką palantową dziewczynki

3 miejsce- Dominika Kaleta

W punktacji nauczycieli:

1 miejsce- Beata Adamowicz SP2
2 miejsce- Tomasz Kempiński SP6
3 miejsce- Anna Wróblewska SP25
 

 Mistrzowie Lekkiej Atletyki 

W dniu 14.05.2018 roku na terenach zielonych przy pływalni na ul. Głowackiego odbyły się Mieszane Sztafetowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Olsztyna. Reprezentanci z naszej szkoły nie zawiedli i zarówno sztafeta mieszana z kl. 4i wywalczyła mistrzostwo miasta jak i reprezentanci z klas lekkoatletycznych 7h, 2Gbi 3Gb zwyciężyli w swojej kategorii. Na ten wielki sukces pracowali:

kl. 4i: 

Amelia Książęk, OLiwia Saczuk, Zofia Noskowska, Pola Falęcka, Paulina Malinoś, Natalia Wędrowska, Marcin Bieńkowski, Piotr Cieciuch, Adam Wojdyło, Tomasz Dąbrowski, Dominik Sienkiewicz, Hubert Kruszewski.

Kl. 7h, 2Gb, 3Gb:

Wiktoria Cybulska, Klaudia Ostrowska, Paulina Wółkiewicz, Wiktoria Masojć, Maja Stawicka,Kornelia Herman, Jakub Kozacki,Damian Soból, Marcin Skomski, Maciej Ochnio, Konrad Tymoteusz, Radosław Dąbkowski.

Ogromne gratulacje

Beata Adamowicz


 
II Międzyszkolny Konkurs Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców
 

W dniu 26.04.2018r. w Szkole Podstawowej nr 2 im. Jarosława Dąbrowskiego, odbył się II Międzyszkolny Konkurs Skoku Wzwyż dziewcząt i chłopców uczących się w oddziałach gimnazjalnych. Organizatorkami imprezy były nauczycielki SP 2 Pani Katarzyna Szymocha i Beata Adamowicz.

W imprezie wzięli udział uczniowie z zaprzyjaźnionych olsztyńskich szkół.

Młodzież rywalizowała w duchu fair-play. Wśród dziewcząt:

I miejsce zajęła reprezentantka gości Maria Lewa (byłe Gimnazjum nr 5);

II miejsce zajęła Izabela Żukowska (byłe Gimnazjum nr 4);

III miejsce zajęła Izabela Rzadkiewicz (byłe Gimnazjum nr 4).

Nagrodzeni chłopcy:

I miejsce  - Maksymilian Szatkowski (byłe Gimnazjum nr 5);

II miejsce - Bartosz Radzanowski (byłe Gimnazjum nr 5);

III miejsce - Damian Soból reprezentujący naszą szkołę.

Po zakończeniu imprezy zawodnikom i opiekunom podziękował Wicedyrektor Konstanty Targoński, który wspólnie z trenerką Beatą Adamowicz uhonorował zwycięzców medalami i dyplomami. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali słodkie upominki i zostali zaproszeni do pamiątkowego zdjęcia.

Imprezy nie udałoby się zorganizować, gdyby nie wsparcie jakiego udzieliła nam Rada Osiedla „Kormoran”, która rokrocznie wspiera sportowe inicjatywy promujące młode talenty.

 

 
MISTRZOWIE WOJEWÓDZTWA W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
 
W dniu 27.04.2018 w Pasłeku odbyły się Indywidualne i Drużynowe Biegi Przełajowe.
Indywidualnie Mistrzem województwa został Damian Soból w biegu na 1000m. Wicemistrzem w tym samym biegu został Maciej Ochnio.

Mistrzynią Województwa została Klaudia Ostrowska w biegu na 1000m. Pozostali reprezentanci z naszej szkoły bardzo dobrze wystartowali i uplasowali się  wśród 25 miejsc, które zdobywały punkty dla drużyny. W kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zarówno drużyna dziewcząt jak i chłopców wywalczyła Mistrzostwo Województwa to bardzo duży sukces naszych uczniów.

Bardzo serdecznie im gratulujemy


 

ZŁOTE SZTAFETY Z SP2
 
W dniu 23 .04. 2018 w Ostaszewie podczas Wojewódzkich Mieszanych Przełajowych Biegów Sztafetowych sztafety z naszej szkoły wywalczyły 2 mistrzostwa województwa i klasa IV wicemistrzostwo. W kategorii klas IV reprezentanci IV klasy W składzie : Amelia Książek , OLiwia Saczuk, Paulina Malinoś, Zofia Noskowska, Pola Falęcka, Hanna Lenkiewicz, Marcin Bieńkowski, Piotr Cieciuch, Dominik Sienkiewicz, Adam Wojdyło, Tomasz Dąbrowski, Filip Chyża.

Mistrzami Województwa w kategorii Igrzysk Młodzieży Szkolnej zostali:

Maja Stawicka, Kornelia Herman, Wiktoria Masojć, Patrycja Śniadach, Weronika Jurkiewicz, Jakub Kozacki, Damian Soból, Maciej Ochnio,  Mteusz Tkaczuk, Konrad Tymoteusz

 Reprezentanci klas VII to również MIstrzowie Województwa w kategorii klas VII,

Ogromne gratulacje

 

OGÓLNOPOLSKIE BIEGI - STADION NARODOWY 
 
 
W dniu 21.04.2018 reprezentacja naszej szkoły startowała w Ogólnopolskich Biegach  na Stadionie Narodowym w Warszawie. W zawodach brało udział 2500 zawodników z całej Polski. Nasi uczniowie bardzo dzielnie startowali w swoich kategoriach wiekowych najlepszy wynik uzyskali  Dominik Sienkiewicz z kl IV i który w swoim biegu był na 14 (na 180 uczestników) i Amelia Książek która w swoim biegu była 25 (na 200 uczestników} wśród starszych najlepiej spisała się Klaudia Ostrowska z kl. VIIh.Brawa nalężą się wszystkim reprezentantom bo bardzo dzielnie walczyli o jak najwyższe lokaty.Na zawodach startowali: Marcin 

Bieńkowski, Piotr Cieciuch, Tomasz Dąbrowski, Adam Wojdyło, OLiwia Saczuk, Paulina Malinoś, Oliwia Zielińska, Wiktoria Masojć, Iza Czechowska, Zyzanna Targońska, Wiktoria Cybulska, Paulina Wółkiewicz, Filip Śmiechowski,


 
WOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE- OLECKO 13.04.2018
 

W dniu 13.04.2018 odbyły się Drużynowe Wojewódzkie Biegi Przełajowe lekkoatleci z naszej szkoły pokazali na co ich stać i spisali się,, na medal'' W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (2004-2002) chłopcy z naszej szkoły zostali Mistrzami Województwa:Jakub Kozacki, Mateusz Tkaczuk, Damian Soból, Dobrosław Zimiński. W tej samej kategorii  dziewczynki wywalczyły II miejsce w województwie:Maja Stawicka, Wiktoria Cybulska, Kornelia Herman, Klaudia Ostrowska. Nasi najmłodsi lekkoatleci bardzo dzielnie walczyli w swojej kategorii wiekowej, chłopcy wywalczyli III miejsce :Piotr Cieciuch, Adam Wojdyło,Marcin Bieńkowski, Dominik Sienkiewicz, Tomasz Dąbrowski, Filip Chyża. Dziewczynki zajęły VI miejsce : Amelia Książek, Pola Falęcka, Paulina Malino, Oliwia Saczuk, Dominika Kaleta, Antonina Błaszczyk.

 

 


Międzyszkolne Halowe Zawody Lekkoatletyczne

 

12 medali najmłodszych lekkoatletów z kl IVi 

W dniu 7.03.18 w hali Urania odbyły się Międzyszkolne Halowe Zawody Lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych klas IV- VI. Nasi najmłodsi lekkoatleci pokazali swój sportowy charakter i wywalczyli 12 medali.

I miejsce w biegu na 30m. - Amelia Książek 

I miejsce w biegu na 300m.- Marcin Bieńkowski

II miejsce w biegu na 30m- Adam Wojdyło

II miejsce w skoku w dal- Hanna Lenkiewicz

II miejsce w skoku w dal - Filip Chyża

II miejsce w rzucie piłką lekarską -Piotr Cieciuch

III miejsce w biegu na 30m- Pola Falęcka

III miejsce w biegu na 30m- Oktawian Kotowski

III miejsce w biegu na 300 m - Zofia Noskowska

III miejsce w biegu na 300m - Dominik Sienkiewicz

III miejsce w skoku w dal - Dominika Kaleta

I miejsce w sztafecie szkolnej - Amelia Książek i Marcin Bieńkowski

W zawodach startowali wszyscy uczniowie z klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym(IVi) cały zespół walczył o jak najlepsze wyniki i wszystkim się udało ustanowić nowe rekordy życiowe. Pojedyncze sukcesy poszczególnych uczniów przyczyniły się do tego ,że jako Szkoła uplasowaliśmy się na zaszczytnym II miejscu, a w sztafetach międzyszkolnych zajęliśmy I miejsce.


Mistrz - Kacper Kozłowski

W dniu 1 marca naszą szkołę odwiedził mistrz lekkiej atletyki-  Kacper Kozłowski.

Do jego największych sukcesów sportowych należą:

Złoty medal na Halowych Mistrzostwach Europy w sztafecie 4x400m ( Belgrad 2017)

Srebrny medal w Mistrzostwach Europy w Amsterdamie 2016 roku, również w sztafecie 4x400m

Dwa brązowe medale: Mistrzostwa Świata w 2007r.w Osace i Mistrzostwa Europy w 2017r. w Zurychu w sztafetach  4x400m. 

Podczas spotkania Kacper Kozłowski opowiedział o początkach swojej kariery sportowej, o tym jak ważną rolę w jego życiu odgrywa trener, którym jest jego tata, który sukces sportowy ma dla Niego największe znaczenie , jak przygotowywał się do różnych startów, ile czasu poświęca na treningi i całe szkolenie sportowe. Uczniowie z naszej szkoły zadawali bardzo dużo ciekawych pytań na które nasz Mistrz bardzo ciekawie odpowiadał. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a na koniec nasz gość rozdał uczniom swoje zdjęcia z autografem.

Beata Adamowicz


MAGIA SPORTU

W dniu 14.02 2018 odbyły się międzyszkolne   zawody sportowe dla uczniów klas III pod hasłem ,,MAGIA SPORTU''.
Uczniowie z 3  olsztynskich :szkół SP2, SP 7i Sp29 rywalizowali w 8 konkurencjach : sztafecie zwinnościowej, szybkościowej, skocznościowej, rzutowej, siłowej. Uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem. W rywalizacji zespołów z poszczególnych szkół bardzo pomagali kibice. Na koniec zawodów zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki.  Wyróżniajacy się uczniowie otrzymali certyfikaty zapraszające do dalszego szkolenia w  lekkiej atletyce  i piłce ręcznej.

Beata Adamowicz

 

 

OBÓZ SPORTOWY

W dniach od 20.01.2018-27.01.2017 52 lekkoatletów  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie pracowało nad poprawą swojej wydolności, sprawności fizycznej na obozie sportowym w Piszu. Treningi prowadzone były zarówno w terenie jak i na sali. w ramach odnowy biologicznej uczestnicy zgrupowania korzystali z basenu . W trakcie pobytu został zorganizowany kulig i dyskoteka. Zawodnicy oglądali filmy dotyczące prawidłowego odżywiania i techniki w biegach. 
 
Beata Adamowicz

HISTORYCZNY SUKCES LEKKOATLETÓW

 
W dni 24 .10.2017 w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Wojewódzki Sztafetowe Biegi Przełajowe w  których uczniowie z naszej szkoły odnieśli historyczny sukces.Zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców wygrały w kategorii 2002-2004. O sukces ten  walczyli:
Klaudia Ostrowska
Małgorzata Zukowska
Gabriela Gajlewicz
Wiktoria Cybulska
Oliwia Wal
Wiktoria Masojć
Kornelia Herman
Jakub Kozacki
Dobrosław Zimiński
Mateusz Tkaczuk
Maciej Ochnio
Damian Soból
Konrad Tymoteusz
Marcin Skomski
Nasz najmłodszy uczeń Marcin Bieńkowski z klasy IVi bardzo dzielnie wspierał drużynę SP2 w roczniku 2005 i młodsi, która zajęła II miejsce w województwie.
 
Ogromne Gratulacje!!!
Beata Adamowicz

 PRZEŁAJE
 
W dniu 29.09.2017 odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Olsztyna. Wszyscy nasi uczniowie z klas sportowych o profilu lekkoatletycznym startowali w tych zawodach. Miejsca na podium zarezerwowane były dla naszych uczniów .W biegu na 600 m klas IV 3 miejsce zajął Marcin Bieńkowski.W biegu na 800 m dziewcząt 2 miejsce wywalczyła Klaudia Ostrowska3 miejsce zajęła Wiktoria Masojć. Najlepiej wystartowali  chłopcy z klasy II b  w biegu na 800 m;
 
 
1 miejsce- Damian Soból
2 miejsce- Marcin Skomski
3 miejsce- Maciej Ochnio
4 miejsce- Tymoteusz Konrad
W biegu na 600m dziewcząt
Mistrzynią Olsztyna została Małgorzata Jabłońska.
W biegu na 1200m chłopców
Mistrzem Olsztyna został Jakub Kozacki.
Beata Adamowicz

NOWY ROK_ NOWE SUKCESY LEKKOATLETÓW

W dniu 25.09.2017 na terenach zielonych przy pływalni na ul. Głowackiego odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Nasi lekkoatleci kolejny raz pokazali na co ich stać i tym razem wywalczyliśmy w Sztafecie dziewcząt klas VII 1 miejsce i tytuł Mistrzyń miasta, Sztafeta Gimnazjum 2 miejsce , dziewczynki walczyły w tej samej kategorii, chłopcy z Gimnazjum zostali Mistrzami miasta w rywalizacji Gimnazjów. A oto lista naszych Mistrzów i wicemistrzów:
1 Klaudia Ostrowska
2 Małgorzata Jabłońska
3 Paulina Wółkiewicz
4 Alicja Czarnecka
5 Gabriela Gajlewicz
6 Wiktoria Cybulska
7 Wiktoria Masojć
8 Natalia Kuca
9  Weronika Jurkiewicz
10 Oliwia Zielińska
11 Kornelia Herman
12 Maja Stawicka
13 Damian Sobół
14 Jakub Kozacki
15 Mateusz Tkaczuk
16 Maciej Ochnio
17 Konrad Tymoteusz
18 Adam Bartoszuk
Beata Adamowicz

W dniu 14.09.2017 najmłodsi lekkoatleci z naszej szkoły po raz pierwszy zaznaczyli swój udział w zawodach z cyklu
 
" Czwartki lekkoatletyczne".
W zawodach wystartowali wszyscy uczniowie z klasy 4I.
Wielu z nich uplasowało się na czołowych miejscach w swoich kategoriach wiekowych .
Szczegółowe informacje o wynikach znajdują się
na stronie internetowej Juvenia Olsztyn.

Beata Adamowicz