Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
im. Jarosława Dąbrowskiego
10-553 Olsztyn, ul. Kościuszki 70, mail: kancelaria@sp2olsztyn.pl

 

Klasy sportowe o profilu lekkoatletyka

 
 
 
WOJEWÓDZKIE DRUŻYNOWE BIEGI PRZEŁAJOWE- OLECKO 13.04.2018
 

W dniu 13.04.2018 odbyły się Drużynowe Wojewódzkie Biegi Przełajowe lekkoatleci z naszej szkoły pokazali na co ich stać i spisali się,, na medal'' W Igrzyskach Młodzieży Szkolnej (2004-2002) chłopcy z naszej szkoły zostali Mistrzami Województwa:Jakub Kozacki, Mateusz Tkaczuk, Damian Soból, Dobrosław Zimiński. W tej samej kategorii  dziewczynki wywalczyły II miejsce w województwie:Maja Stawicka, Wiktoria Cybulska, Kornelia Herman, Klaudia Ostrowska. Nasi najmłodsi lekkoatleci bardzo dzielnie walczyli w swojej kategorii wiekowej, chłopcy wywalczyli III miejsce :Piotr Cieciuch, Adam Wojdyło,Marcin Bieńkowski, Dominik Sienkiewicz, Tomasz Dąbrowski, Filip Chyża. Dziewczynki zajęły VI miejsce : Amelia Książek, Pola Falęcka, Paulina Malino, Oliwia Saczuk, Dominika Kaleta, Antonina Błaszczyk.

 

 


Międzyszkolne Halowe Zawody Lekkoatletyczne

 

12 medali najmłodszych lekkoatletów z kl IVi 

W dniu 7.03.18 w hali Urania odbyły się Międzyszkolne Halowe Zawody Lekkoatletyczne dla uczniów szkół podstawowych klas IV- VI. Nasi najmłodsi lekkoatleci pokazali swój sportowy charakter i wywalczyli 12 medali.

I miejsce w biegu na 30m. - Amelia Książek 

I miejsce w biegu na 300m.- Marcin Bieńkowski

II miejsce w biegu na 30m- Adam Wojdyło

II miejsce w skoku w dal- Hanna Lenkiewicz

II miejsce w skoku w dal - Filip Chyża

II miejsce w rzucie piłką lekarską -Piotr Cieciuch

III miejsce w biegu na 30m- Pola Falęcka

III miejsce w biegu na 30m- Oktawian Kotowski

III miejsce w biegu na 300 m - Zofia Noskowska

III miejsce w biegu na 300m - Dominik Sienkiewicz

III miejsce w skoku w dal - Dominika Kaleta

I miejsce w sztafecie szkolnej - Amelia Książek i Marcin Bieńkowski

W zawodach startowali wszyscy uczniowie z klasy sportowej o profilu lekkoatletycznym(IVi) cały zespół walczył o jak najlepsze wyniki i wszystkim się udało ustanowić nowe rekordy życiowe. Pojedyncze sukcesy poszczególnych uczniów przyczyniły się do tego ,że jako Szkoła uplasowaliśmy się na zaszczytnym II miejscu, a w sztafetach międzyszkolnych zajęliśmy I miejsce.


Mistrz - Kacper Kozłowski

W dniu 1 marca naszą szkołę odwiedził mistrz lekkiej atletyki-  Kacper Kozłowski.

Do jego największych sukcesów sportowych należą:

Złoty medal na Halowych Mistrzostwach Europy w sztafecie 4x400m ( Belgrad 2017)

Srebrny medal w Mistrzostwach Europy w Amsterdamie 2016 roku, również w sztafecie 4x400m

Dwa brązowe medale: Mistrzostwa Świata w 2007r.w Osace i Mistrzostwa Europy w 2017r. w Zurychu w sztafetach  4x400m. 

Podczas spotkania Kacper Kozłowski opowiedział o początkach swojej kariery sportowej, o tym jak ważną rolę w jego życiu odgrywa trener, którym jest jego tata, który sukces sportowy ma dla Niego największe znaczenie , jak przygotowywał się do różnych startów, ile czasu poświęca na treningi i całe szkolenie sportowe. Uczniowie z naszej szkoły zadawali bardzo dużo ciekawych pytań na które nasz Mistrz bardzo ciekawie odpowiadał. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze, a na koniec nasz gość rozdał uczniom swoje zdjęcia z autografem.

Beata Adamowicz


MAGIA SPORTU

W dniu 14.02 2018 odbyły się międzyszkolne   zawody sportowe dla uczniów klas III pod hasłem ,,MAGIA SPORTU''.
Uczniowie z 3  olsztynskich :szkół SP2, SP 7i Sp29 rywalizowali w 8 konkurencjach : sztafecie zwinnościowej, szybkościowej, skocznościowej, rzutowej, siłowej. Uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem. W rywalizacji zespołów z poszczególnych szkół bardzo pomagali kibice. Na koniec zawodów zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki.  Wyróżniajacy się uczniowie otrzymali certyfikaty zapraszające do dalszego szkolenia w  lekkiej atletyce  i piłce ręcznej.

Beata Adamowicz

 

 

OBÓZ SPORTOWY

W dniach od 20.01.2018-27.01.2017 52 lekkoatletów  ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie pracowało nad poprawą swojej wydolności, sprawności fizycznej na obozie sportowym w Piszu. Treningi prowadzone były zarówno w terenie jak i na sali. w ramach odnowy biologicznej uczestnicy zgrupowania korzystali z basenu . W trakcie pobytu został zorganizowany kulig i dyskoteka. Zawodnicy oglądali filmy dotyczące prawidłowego odżywiania i techniki w biegach. 
 
Beata Adamowicz

HISTORYCZNY SUKCES LEKKOATLETÓW

 
W dni 24 .10.2017 w Nowym Mieście Lubawskim odbyły się Wojewódzki Sztafetowe Biegi Przełajowe w  których uczniowie z naszej szkoły odnieśli historyczny sukces.Zarówno sztafeta dziewcząt jak i chłopców wygrały w kategorii 2002-2004. O sukces ten  walczyli:
Klaudia Ostrowska
Małgorzata Zukowska
Gabriela Gajlewicz
Wiktoria Cybulska
Oliwia Wal
Wiktoria Masojć
Kornelia Herman
Jakub Kozacki
Dobrosław Zimiński
Mateusz Tkaczuk
Maciej Ochnio
Damian Soból
Konrad Tymoteusz
Marcin Skomski
Nasz najmłodszy uczeń Marcin Bieńkowski z klasy IVi bardzo dzielnie wspierał drużynę SP2 w roczniku 2005 i młodsi, która zajęła II miejsce w województwie.
 
Ogromne Gratulacje!!!
Beata Adamowicz

 PRZEŁAJE
 
W dniu 29.09.2017 odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Olsztyna. Wszyscy nasi uczniowie z klas sportowych o profilu lekkoatletycznym startowali w tych zawodach. Miejsca na podium zarezerwowane były dla naszych uczniów .W biegu na 600 m klas IV 3 miejsce zajął Marcin Bieńkowski.W biegu na 800 m dziewcząt 2 miejsce wywalczyła Klaudia Ostrowska3 miejsce zajęła Wiktoria Masojć. Najlepiej wystartowali  chłopcy z klasy II b  w biegu na 800 m;
 
 
1 miejsce- Damian Soból
2 miejsce- Marcin Skomski
3 miejsce- Maciej Ochnio
4 miejsce- Tymoteusz Konrad
W biegu na 600m dziewcząt
Mistrzynią Olsztyna została Małgorzata Jabłońska.
W biegu na 1200m chłopców
Mistrzem Olsztyna został Jakub Kozacki.
Beata Adamowicz

NOWY ROK_ NOWE SUKCESY LEKKOATLETÓW

W dniu 25.09.2017 na terenach zielonych przy pływalni na ul. Głowackiego odbyły się Sztafetowe Biegi Przełajowe Nasi lekkoatleci kolejny raz pokazali na co ich stać i tym razem wywalczyliśmy w Sztafecie dziewcząt klas VII 1 miejsce i tytuł Mistrzyń miasta, Sztafeta Gimnazjum 2 miejsce , dziewczynki walczyły w tej samej kategorii, chłopcy z Gimnazjum zostali Mistrzami miasta w rywalizacji Gimnazjów. A oto lista naszych Mistrzów i wicemistrzów:
1 Klaudia Ostrowska
2 Małgorzata Jabłońska
3 Paulina Wółkiewicz
4 Alicja Czarnecka
5 Gabriela Gajlewicz
6 Wiktoria Cybulska
7 Wiktoria Masojć
8 Natalia Kuca
9  Weronika Jurkiewicz
10 Oliwia Zielińska
11 Kornelia Herman
12 Maja Stawicka
13 Damian Sobół
14 Jakub Kozacki
15 Mateusz Tkaczuk
16 Maciej Ochnio
17 Konrad Tymoteusz
18 Adam Bartoszuk
Beata Adamowicz

W dniu 14.09.2017 najmłodsi lekkoatleci z naszej szkoły po raz pierwszy zaznaczyli swój udział w zawodach z cyklu
 
" Czwartki lekkoatletyczne".
W zawodach wystartowali wszyscy uczniowie z klasy 4I.
Wielu z nich uplasowało się na czołowych miejscach w swoich kategoriach wiekowych .
Szczegółowe informacje o wynikach znajdują się
na stronie internetowej Juvenia Olsztyn.

Beata Adamowicz