Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
im. Jarosława Dąbrowskiego
10-553 Olsztyn, ul. Kościuszki 70, mail: kancelaria@sp2olsztyn.pl

 

Klasy sportowe o profilu piłka ręczna 

 
 
 

FINAŁ MISTRZOSTW WOJ. WARM.-MAZ. W PIŁCE RĘCZNEJ CHŁOPCÓW IGRZYSKA MŁODZIEŻY SZKOLNEJ
w roku szkolnym 2017/2018.

Olsztyn, 04.04.2018

 

W dniu 4.04.2018 odbyły się zawody o mistrzostwo województwa warmińsko-mazurskiego w piłce ręcznej chłopców.

W turnieju uczestniczyły:

1.    Szkoła Podstawowa nr 2 Olsztyn

2.    Szkoła Podstawowa nr 4 Kętrzyn

                                    3.    Szkoła Podstawowa nr 9 Elbląg

                                    4.    Szkoła Podstawowa nr 1 Morąg

                           5.    Gimnazjum nr 4 Mrągowo

                6.    Gimnazjum Rozogi

Wyniki rozegranych spotkań:

mecze grupowe

SP 2 Olsztyn   -  Gim. 4 Mrągowo        13:7

SP 9 Elbląg  -  SP 4 Kętrzyn                 17:8

Gim. 4 Mrągowo  - SP 1 Morąg                9:12

SP 4 Kętrzyn - Gim. Rozogi                    15:19

SP 2 Olsztyn - SP 1 Morąg                   16:7

SP 9 Elbląg - Gim. Rozogi                      15:10

półfinał I

SP 2 Olsztyn - Gim. Rozogi                   23:5

półfinał II

SP 9 Elbląg - SP 1 Morąg                       12:17

mecz o V miejsce

SP 4 Kętrzyn - Gim. 4 Mrągowo              20:10

mecz o III miejsce

SP 9 Elbląg - Gim. Rozogi                      20:13

mecz o I miejsce

SP 2 Olsztyn - SP 1 Morąg                   11:5

 

Klasyfikacja końcowa:

1.    Szkoła Podstawowa nr 2 Olsztyn

2.    Szkoła Podstawowa nr 1 Morąg

3.    Szkoła Podstawowa nr 9 Elbląg

4.    Gimnazjum Rozogi

5.    Gimnazjum nr 4 Mrągowo

6.    Szkoła Podstawowa nr 4 Kętrzyn

Wyróżnienia indywidualne:

Król strzelców: Bartkowski Jakub – SP 9 Elbląg

Najlepszy bramkarz: Kreft Jakub - SP 1 Morąg

Najwszechstronniejszy zawodnik: Kozłowski Jakub – SP 2 Olsztyn

Wyróżnienia w poszczególnych drużynach:

1.    Szkoła Podstawowa nr 2 Olsztyn  -  Kozłowski Maciej

2.    Szkoła Podstawowa nr 4 Kętrzyn - Lewczyk Filip

3.    Szkoła Podstawowa nr 9 Elbląg  - Stępień Cezary

4.    Szkoła Podstawowa nr 1 Morąg - Borowiecki Sebastian

5.    Gimnazjum nr 4 Mrągowo - Purzycki Jakub

6.    Gimnazjum Rozogi - Jędrzejczyk Adrian

 

Skład SP 2 Olsztyn: Ałaj Jakub, Leszczyński Klaudiusz, Graczyk Igor, Kozłowski Jakub, Kozłowski Maciej, Targoński Robert, Lewalski Filip, Walczak Kacper, Borysiuk Tymoteusz, Krawczyński Paweł, Safiejko Michał, Zieliński Wojciech, Retkiewicz Maciej, Markowski Jakub, Kopczyński Piotr i Reszczyński Mateusz.
Trener: Konstanty Targoński
.

 

Mistrzostwa Olsztyna w Piłce Ręcznej Chłopców.
 
W środę, 21 marca, odbył się w HWS Urania finał rozgrywek o Mistrzostwo Olsztyna w Piłce Ręcznej
Chłopców (rocznik 2002-2004) – Igrzyska Młodzieży Szkolnej. Podczas trwania rozgrywek uczniowie
klasy 3Gc pokazali, iż są bezkonkurencyjni. W pierwszym (półfinałowym) meczu zmierzyliśmy się z
Gimnazjum nr 2 i wygraliśmy 25:4. W finale natomiast naszymi przeciwnikami byli zawodnicy z Gimnazjum nr 12. Po zakończonym spotkaniu na tablicy widniał wynik: 16:5, oczywiście na korzyść naszych szczypiornistów.
Skład zwycięskiej drużyny: Jakub Ałaj, Igor Graczyk, Michał Safiejko, Jakub Kozłowski, Robert Targoński, Piotr Kopczyński, Filip Lewalski, Maciej Milewski, Tymoteusz Borysiuk, Paweł Krawczyński, Jakub Markowski, Damian Dyszkowski, Maciej Kozłowski, Maciej Retkiewicz, Mateusz Reszczyński i Wojciech Zieliński. Trener: Konstanty Targoński.

X Jubileuszowy Ogólnopolski Turniej Piłki Ręcznej chłopców.

W dniach 2-4 marca 2018 nasi zawodnicy uczestniczyli w X Jubileuszowym Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej chłopców w Wągrowcu. Rywalizacja odbywała się w dwóch kategoriach wiekowych. W juniorach młodszych występowała klasa IIIGc a w młodzikach 7g. Pojechaliśmy do Wągrowca aby zdobyć cenne doświadczenie i przygotowywać się do finału o Mistrzostwa Województwa.

 

 

Wyniki rozegranych meczy juniorów młodszych:

1. Gwardia Koszalin I    -    SP nr 2 Olsztyn    14:16

2. Wisła Płock    -    SP nr 2 Olsztyn    16:9

3. Nielba Wągrowiec II    -    SP nr 2 Olsztyn    11:9

4. Spartakus Buk    -    SP nr 2 Olsztyn    12:12 (k 2:3)

5. KS Szczypiorniak Olsztyn    -    SP nr 2 Olsztyn    19:16

6. SP nr 2 Olsztyn    -    Spartakus Zielona Góra    18:8

7.Nielba Wągrowiec I    -    SP nr 2 Olsztyn    12:15

Wyniki rozegranych meczy młodzików:

1. SP nr 2 Olsztyn    -    Gwardia Koszalin I    13:19

2. SP nr 2 Olsztyn    -    Polonia Środa Wlkp.    12:16

3. SP nr 2 Olsztyn    -    Wisła Płock I    8:24

4. SP nr 2 Olsztyn    -    Kusy Szczecin    16:17

5. SP nr 2 Olsztyn    -    Energetyk Gryfino    14:14 (k 9:8)

6.SP nr 2 Olsztyn    -    Gwardia Koszalin II    13:14

W klasyfikacji końcowej zajęliśmy odpowiednio III i X miejsce.

Skład klasy IIIGc: Ałaj Jakub, Leszczyński Klaudiusz, Sukniewicz Hubert, Markowski Jakub, Lewalski Filip (14 bramek), Walczak Kacper (5), Graczyk Igor (12), Kozłowski Jakub (10), Borysiuk Tymoteusz (12), Warmiński Maciej (4), Kopczyński Piotr, Targoński Robert (1), Safiejko Michał (15), Krawczyński Paweł (6), Reszczyński Mateusz (9), Zieliński Wojciech (1), Kozłowski Maciej (1), Dyszkowski Damian (3) i Retkiewicz Maciej (2). Trener: Konstanty Targoński.

Skład klasy 7g: Konarzewski Szymon, Bajko Marcin, Strączek Krystian (45), Topa Kacper (2), Janda Jan (6), Kapuściński Igor (6), Jezierski Krystian (1), Ptak Oliwier (2), Majcherski Maksymilian, Ziejewski Dominik (1), Farat Kacper (8), Grosz Maciej (1) , Zduńczyk Kacper (5), Kalinowski Filip i Masłowski Fabian. Trener: Mariusz Bednarski.

Dodatkowo Krystian Strączek z klasy 7g zdobył tytuł króla strzelców turnieju rzucając 45 bramek.

Wyróżnieni w zespołach:

Borsiuk Tymoteusz    -    klasa IIIGc

Masłowski Fabian    -    klasa 7g


MAGIA SPORTU

W dniu 14.02 2018 odbyły się międzyszkolne   zawody sportowe dla uczniów klas III pod hasłem ,,MAGIA SPORTU''.
Uczniowie z 3  olsztynskich :szkół SP2, SP 7i Sp29 rywalizowali w 8 konkurencjach : sztafecie zwinnościowej, szybkościowej, skocznościowej, rzutowej, siłowej. Uczniowie wykazali się bardzo dużym zaangażowaniem. W rywalizacji zespołów z poszczególnych szkół bardzo pomagali kibice. Na koniec zawodów zostały wręczone pamiątkowe dyplomy i nagrody niespodzianki.  Wyróżniajacy się uczniowie otrzymali certyfikaty zapraszające do dalszego szkolenia w  lekkiej atletyce  i piłce ręcznej.

Beata Adamowicz