Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki. W przypadku nie wyrażenia zgody nie jesteśmy w stanie zagwarantować pełnej funkcjonalności strony!
SZKOŁA PODSTAWOWA NR 2
im. Jarosława Dąbrowskiego
10-553 Olsztyn, ul. Kościuszki 70, mail: kancelaria@sp2olsztyn.pl

 

DLACZEGO DWÓJKA?

 

Szkoła Podstawowa nr 2 istnieje od czerwca 1945 roku, jest najstarszą szkołą w mieście, szkołą wielopokoleniową z dużymi tradycjami.

Realizując zadania współczesnej szkoły, preferujemy takie wartości, jak: odpowiedzialność, otwartość, ciekawość świata, dobro, prawość, tolerancja, punktualność. Pragniemy, aby nasza szkoła była kreatywna, motywowała do działania, tworzyła atmosferę ciągłych poszukiwań.

Tym, co nas wyróżnia, jest oferta programowa szkoły dostosowana do potrzeb środowiska. Wspomagamy rozwój dzieci poprzez kształtowanie zainteresowań, zdolności oraz właściwych postaw.

Szkoła dwukrotnie została wyrózniona za jakość zarzadzania:

1/ Kapituła 16. edycji konkursu Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości przyznała Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynie nagrodę główną za Doskonałość Zarządzania (4 XI 2016r.)

2/ Kapituła 15. edycji konkursu Warmińsko-Mazurska Nagroda Jakości przyznała Szkole Podstawowej nr 2 w Olsztynie wyróżnienie I stopnia za Doskonałość Zarządzania (10 VI 2015r.)

 

W roku szkolnym 2017/2018 szkoła uzyskała Certyfikaty przyznawane przez Warmińsko-mazurskiego Kuratora Oświaty:

1/ Certyfikat Szkoła Promujaca Zdrowie (28 IX 2017r.)

2/ Certyfikat Szkoła Wierna Dziedzictwu (10 XI 2017r.)

3/ Certyfikat Szkoła Promująca Bezpieczeństwo (8 II 2018)

   

 

   

 

Podejmujemy szereg działań wzbogacających ofertę szkoły:

1/Od roku szkolnego 2014/2015wdrażamy innowacje pedagogiczne,  wpisane do Rejestru Innowacji i Eksperymentów Kuratorium Oświaty w Olsztynie: Mały aktor i jego teatr, Cztery żywioły, Akademia Dwójki, Akademia Dwójki II, Wędrówki po Warmii, Mały człowiek-wielkie odkrycia, Kolorowy świat wyobraźni, Czytam, piszę, programuję, Wędrując przez świat eksperymentów, Cocinar en Espanol – Gotując po hiszpańsku, Pieć zmysłów i nie tylko. Jak zrozumieć otaczający nas świat.

2/ Tworzymy własne programy na zajęcia pozalekcyjne wyłonione drogą konkursu ze środków finansowych na programy realizowane z dochodów własnych Miasta Olsztyna (corocznie akceptację uzyskuje największa w mieście liczba zajęć). Realizowane są również zajęcia sportowe w ramach projektu Dziecko Dwójki współfinansowanego ze środków MZPiTU.

3/ Bierzemy udział w programach międzynarodowych: sukcesem zakończył się nasz udział

w  Międzynarodowych Projektach Współpracy Szkół Comenius (Europa o wielu obliczach, sercach i kolorach, Wspólne życie – wzajemna pomoc, Obrazy Europy - edukacja regionalna poprzez sztukę, Cztery powody badania pogody: e-dukacja, e-kologia, e-ksperymenty,
e-technologia)
; od 2010r. uczestniczymy w licznych projektachw ramachprogramu eTwinning, aktualnie realizowany jest projekt Erasmus+  Drop Out - Coaching at School na lata 2016-2018
z partnerami z Grecji, Włoch, Hiszpanii, Rumunii, Turcji, Estonii;  złożony został kolejny wniosek o realizację projektu w ramach programu Erasmus+. Co roku organizujemy wycieczkę edukacyjną do Londynu, połączoną z warsztatami językowymi.

4/ Podejmujemy współpracę z licznymi partnerami w zakresie wzbogacania oferty, np.

z Fundacją Uniwersytet Dzieci - realizacja projektu Szkoła Uniwersytetu Dzieci, z Olsztyńskim Planetarium i Obserwatorium Astronomicznym - realizacja projektu Akademia Dzieci, z Instytutem Pamięci Narodowej – w zakresie szkolnych obchodów świąt narodowych, z Fundacją Szalony Krasnolud– cykliczna organizacja warsztatów modelarskich, z Uniwersytetem Młodych Odkrywców.

5/Promujemy zdrowy styl życia:

a/ Realizujemyprogramy ogólnopolskie propagujące aktywność ruchową: Trzymaj formę - program promujący racjonalne odżywianie i aktywność fizyczną, Siatkarskie Ośrodki Szkolne - projekt Polskiego Związku Piłki Siatkowej, mający na celu zbudowanie systemu szkolenia w mini siatkówce, Lekkoatletyka sportem dla każdego, Gramy w ręczną – program Związku Piłki Ręcznej w Polsce, Ośrodek Szkolenia w Piłce Ręcznej.

b/ Realizujemy programy mające na celu kształtowanie prawidłowych nawyków żywieniowych: 5 porcji warzyw, owoców lub soku dla  klas I- III, Czas na zdrowie,
Szkoła Promująca Zdrowie
.

c/ Od września 2016r. z inicjatywy rodziców i nauczycieli działalność rozpoczął Uczniowski Klub Sportowy Akademia Dwójki Olsztyn, którego głównym celem jest organizacja zajęć sportowych dla członków stowarzyszenia w celu wszechstronnego rozwoju ich sprawności fizycznej i umysłowej

d/ Organizujemy szereg cyklicznych imprez sportowo-rekreacyjnych integrujących środowisko domowe ze szkołą: Polska biega – SP 2 też biega, Bijemy rekordy lekkoatletyczne szkoły, Wiosenne zabawy ruchowe na wesoło.

7/ Kształtujemy postawy ekologiczne – od 2011r. Kapituła Programu Szkoły dla Ekorozwoju wyróżnia nas Certyfikatem Zielona Flaga, a od 2014 roku również Certyfikatem Lokalnego Centrum Aktywności Ekologicznej.

8/ Realizujemy programy profilaktyczne MZPiTU, np. Chodź, pomaluj swój świat, Nastolatek w świecie uczuć, Kto czyta, żyje podwójnie, Most pokoleniowy.

9/ Aktywizujemy uczniów, umożliwiając im pracę w wolontariacie (Szkolne Koło Caritas, udział w licznych akcjach na rzecz potrzebujących).

 

 

Od 1 września 2017r. Szkoła Podstawowa nr 2 w Olsztynie zgodnie z  Uchwałą nr XXXIV/557/17 Rady Miasta Olsztyna z dnia 29 marca 2017r. w sprawie dostosowania sieci szkół podstawowych i gimnazjów do nowego ustroju szkolnego, wprowadzonego ustawą –Prawo oświatowe, na okres od dnia 1 września 2017r. do dnia 31 sierpnia 2019r. (Dz. Urz. Woj. Warm-Maz. z 2017r. poz.2007) funkcjonuje  w dwóch obiektach:

 

 

Obiekt 1.

Obiekt 2.

10-553 Olsztyn, ul. Kościuszki 70

tel. 89 524 82 40  kancelaria szkoły      

fax 89 524 82 50

 

10-560 Olsztyn, ul. Żołnierska 39

tel./fax 89 533 69 61 

ROK SZKOLNY 2018/2019

klasy 1-3

klasy 4a,b,c,d,e,f,g

klasy 5 a,b,c,d,e,f,g,h

klasy 6

klasy 7 a,b,c

klasy 8a,b,c,d,e,f

klasy 4h,i

klasa 5 i

klasy 7d,e,f

klasy 8 g,h,i

oddziały gimnazjalne - klasy 3